Rzeszów - Piątek, 10.04.2026
Reklama

Orszak Trzech Króli 2026 w Rzeszowie. Znamy szczegóły

Dodano: 02.01.2026 r. / Redakcja

Orszak Trzech Króli 2025 w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl
Orszak Trzech Króli 2025 w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2026 r. przejdzie ulicami Rzeszowa. Od 3 lat organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczne hasło Orszaku „Nadzieją się cieszą” zostało zaczerpnięte z kolędy „Mędrcy świata, Monarchowie”.

Już po raz 11. w stolicy Podkarpacia zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie poinformowano o szczegółach tegorocznej edycji wydarzenia.

Trasa Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie

11. OTK rozpocznie się 6 stycznia 2026 r. na parkingu przy hali Podpromie o godz. 11.40. O godz. 12.00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie orszaku modlitwą Anioł Pański, którą poprowadzi biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Następnie uczestnicy Orszaku przejdą ulicami miasta na rzeszowski Rynek.

TRASA: ul. Podpromie, ul. Kilara, ul. Szopena, aleja Lubomirskich, ul. 3 Maja, ul. Kościuszki, Rynek.

SCENY: „Pasterze”, „Dwór Heroda”, „Gospoda”, „Walka dobra ze złem”, „Pokłon Trzech króli”.

Reklama

Podczas przemarszu Orszaku rozbrzmiewać będą okrzyki: Orszaku Europejskiego „Wśród przeciwności nadzieja zagości!”, Orszaku Azjatyckiego: „Jezus przykładem-idźmy Jego śladem!”, Orszaku Afrykańskiego: „Po nadzieję-do Betlejem!”

Dla uczestników OTK przygotowano 15 000 koron, 5 000 śpiewników i wiele niespodzianek, których nie zdradzono, aby jeszcze bardziej wzbudzić ciekawość i zaintrygować mieszkańców.

Od 3 lat organizatorem Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Wsparcia w organizacji przedsięwzięcia udzielają m.in. Miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska oraz setki różnych instytucji i stowarzyszeń, partnerów, sponsorów, a także służb dbających o bezpieczeństwo uczestników parady.

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Rzeszowie odbył się w 2013 roku. W latach 2021-2023 w związku z pandemią, wydarzenie nie było organizowane. W ubiegłym roku Orszak ponownie przeszedł ulicami miasta.

ZOBACZ FOTORELACJĘ z 10. EDYCJI ORSZAKU TRZECH KRÓLI W RZESZOWIE


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Utrudnienia w ruchu, telebimy i specjalne autobusy dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Rzeszów

Zielone światło dla budowy nowoczesnego punktu zbiórki odpadów

RZESZÓW. Na osiedlu Zwięczyca ma powstać trzeci w mieście Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Miasto chce wyposażyć go w ścieżkę edukacyjną oraz punkt renowacji mebli.

Rzeszów

Kopiec Konfederatów Barskich z planem zagospodarowania przestrzennego

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Kopca Konfederatów Barskich. Plan obejmuje teren o powierzchni ponad 37 ha.

Rzeszów

W środę znakowanie rowerów

RZESZÓW. W środę, 31 sierpnia 2022 r. Straż Miejska w Rzeszowie przeprowadzi kolejną akcję znakowania rowerów.

Rzeszów

W piątek, 2 września pogrzeb Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc spocznie na cmentarzu komunalnym Wilkowyja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Rzeszów

Żałoba po śmierci Tadeusza Ferenca. Od poniedziałku księga kondolencyjna w ratuszu

RZESZÓW. W najbliższych dniach odbędą się również uroczystości pożegnalne.

Rzeszów

Zmarł Tadeusz Ferenc. Miał 82 lata

RZESZÓW. Były prezydent zmarł w sobotę w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona koncepcję przebudowy skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową

RZESZÓW. Koncepcja da odpowiedź, czy powinien tam powstać wiadukt czy tunel.

Reklama