Rzeszów - Wtorek, 20.01.2026
Reklama

Orszak Trzech Króli 2026 w Rzeszowie. Znamy szczegóły

Dodano: 02.01.2026 r. / Redakcja

Orszak Trzech Króli 2025 w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl
Orszak Trzech Króli 2025 w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2026 r. przejdzie ulicami Rzeszowa. Od 3 lat organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczne hasło Orszaku „Nadzieją się cieszą” zostało zaczerpnięte z kolędy „Mędrcy świata, Monarchowie”.

Już po raz 11. w stolicy Podkarpacia zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie poinformowano o szczegółach tegorocznej edycji wydarzenia.

Trasa Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie

11. OTK rozpocznie się 6 stycznia 2026 r. na parkingu przy hali Podpromie o godz. 11.40. O godz. 12.00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie orszaku modlitwą Anioł Pański, którą poprowadzi biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Następnie uczestnicy Orszaku przejdą ulicami miasta na rzeszowski Rynek.

TRASA: ul. Podpromie, ul. Kilara, ul. Szopena, aleja Lubomirskich, ul. 3 Maja, ul. Kościuszki, Rynek.

Reklama

SCENY: „Pasterze”, „Dwór Heroda”, „Gospoda”, „Walka dobra ze złem”, „Pokłon Trzech króli”.

Podczas przemarszu Orszaku rozbrzmiewać będą okrzyki: Orszaku Europejskiego „Wśród przeciwności nadzieja zagości!”, Orszaku Azjatyckiego: „Jezus przykładem-idźmy Jego śladem!”, Orszaku Afrykańskiego: „Po nadzieję-do Betlejem!”

Dla uczestników OTK przygotowano 15 000 koron, 5 000 śpiewników i wiele niespodzianek, których nie zdradzono, aby jeszcze bardziej wzbudzić ciekawość i zaintrygować mieszkańców.

Od 3 lat organizatorem Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Wsparcia w organizacji przedsięwzięcia udzielają m.in. Miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska oraz setki różnych instytucji i stowarzyszeń, partnerów, sponsorów, a także służb dbających o bezpieczeństwo uczestników parady.

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Rzeszowie odbył się w 2013 roku. W latach 2021-2023 w związku z pandemią, wydarzenie nie było organizowane. W ubiegłym roku Orszak ponownie przeszedł ulicami miasta.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy LIDL przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Znamy datę otwarcia

RZESZÓW. Prace na budowie nowego sklepu spod szyldu LIDL są już na finiszu. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, klienci będą mogli zrobić w nim zakupy jeszcze przed świętami.

Rzeszów

11 grudnia rusza nowa linia MPK w Rzeszowie. Połączy dwa dworce

RZESZÓW. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, od środy 11 grudnia 2024 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa. Autobus z nr 50 będzie kursował między dworcem głównym PKP, a dworcem lokalnym.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza Świąteczne Miasteczko. Sprawdźcie program na cały weekend

RZESZÓW. W programie sporo atrakcji dla mieszkańców, w tym m.in. otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, występy taneczne i wokalne oraz animacje dla dzieci. Jeszcze więcej atrakcji zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Rzeszów

6 grudnia rusza kolejne lodowisko w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 grudnia odbędzie się otwarcie lodowiska w Millenium Hall. To czwarta ślizgawka, z której będą mogli korzystać mieszańcy miasta w tym sezonie. W zeszły weekend wystartowały trzy inne lodowiska w Rzeszowie:...

Rzeszów

Zakończono budowę nowej drogi na osiedlu Miłocin

RZESZÓW. 8,3 mln zł kosztowała budowa ul. Parkowej na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Inwestycja była realizowana w dwóch etapach.

Rzeszów

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Budziwoju. Rękodzieło i produkty spożywcze od lokalnych rzemieślników

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznego nastroju na VIII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszyscy mieszkańcy będą mogli zakupić na nim świąteczne wyroby rękodzielnicze oraz produkty spożywcze od lokalnych rzemieślników....

Rzeszów

Pięknieje zabytkowa kamienica w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko 120-letnia kamienica przy ul. Piłsudskiego w Rzeszowie odzyskuje swój dawny blask. Właściciel budynku, firma DevelopRes prowadzi tam kompleksowe prace renowacyjne.

Rzeszów

8 nowych ambulansów dla pogotowia

RZESZÓW. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiło osiem nowoczesnych ambulansów. Wsparcia finansowego na zakup pojazdów udzieliło Województwo Podkarpackie.

Reklama