Rzeszów - Niedziela, 26.10.2025
Reklama

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

Dodano: 03.01.2023 r.

Wizualizacja Wisłokostrady / Archiwum UM Rzeszów
Wizualizacja Wisłokostrady / Archiwum UM Rzeszów
RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada – to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Ratusz chwalił się ostatnio małymi i dużymi inwestycjami, jakie udało się zrealizować w 2022 roku w Rzeszowie. Teraz przyszła kolej na plany inwestycyjne w mieście na najbliższe lata. - Nowy rok to nowe, jeszcze większe wyzwania. Inwestycje w poprawę jakości życia to dla Rzeszowa priorytet, dlatego podsumowaliśmy najważniejsze na ten moment plany inwestycyjne – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Jednymi z najważniejszych zadań w mieście są drogi i inna infrastruktura mająca ułatwić poruszanie się po Rzeszowie. Dlatego Prezydent Konrad Fijołek zdecydował o konieczności przebudowy skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z al. Powstańców Warszawy. Ambitna koncepcja opracowana w porozumieniu z naukowcami Politechniki Rzeszowskiej zakłada, że powstanie tam wiadukt oraz rondo. Takie rozwiązanie ma znacznie upłynnić ruch w tej części Rzeszowa.

Ale drogi to nie wszystko. Pod koniec 2022 roku ruszył przetarg na zaprojektowanie i budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Obiekt ma być gotowy w 2025 roku. Zdaniem ratusza, powstanie tego obiektu „będzie przełomowym momentem dla rzeszowskiego sportu.”
Reklama
Trwają kolejne prace przygotowawcze do budowy parku wodnego. W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt inwestycji. Aquapark ma powstać na os. Staromieście, na działce o powierzchni ok. 6 ha.

Trwa również budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, największej obecnie inwestycji w mieście. RCK ma uporządkować przestrzeń w Śródmieściu i sprawić, że komunikacja stanie się znacznie przyjaźniejsza dla podróżnych.

Poniżej lista 10-ciu kluczowych wg ratusza inwestycji, jakie są w planach inwestycyjnych miasta na najbliższe lata.
  1. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki
  2. Budowa Wisłokostrady
  3. Oddanie hali sportowej I LO i ZS nr 1 przy Towarnickiego
  4. Rozbudowa SP nr 13 na os. Staromieście
  5. Rozpoczęcie budowy nowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Sucharskiego
  6. Budowa aquaparku
  7. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego
  8. Budowa przeprawy przez tory na ul. Langiewicza oraz ul. Wyspiańskiego
  9. Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z al. Powstańców Warszawy
  10. Budowa Centrum Integracji Phoenix

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowoczesne laboratorium diagnostyczne [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Okulickiego 12 w Rzeszowie powstało nowoczesne laboratorium Diagnostyki, które jest zarazem nową siedzibą grupy. Przy placówce został otwarty punkt pobrań dla pacjentów, czynny przez 7 dni w tygodniu.

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe – Babica. Koniec produkcji elementów obudowy tunelu

RZESZÓW. Zakończyła się produkcja elementów obudowy tunelu, który powstaje na trasie S19 Rzeszów Południe - Babica. Łącznie wyprodukowano 22 700 segmentów.

Rzeszów

Zabójstwo w Boguchwale. Podejrzany usłyszał zarzut i został aresztowany

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie przedstawiła zarzut zabójstwa 36-letniemu Łukaszowi R. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drewnianej altany, w której znajdował się jego 31-letni znajomy. Ofiara nie zdążyła opuścić płonącego budynku –...

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontrolowali buspasy. 55 kierowców złamało przepisy

RZESZÓW. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie prowadzili działania kontrolne na buspasach. Akcja odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. 55 kierowców złamało przepisy.

Rzeszów

Dachowanie busa na A4 w Terliczce. 47-letnia kobieta zginęła na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Terliczka. W wyniku dachowania busa, śmierć poniosła 47-letnia kobieta. Utrudnienia w miejscu trwały prawie do godz. 21:00.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce idzie na rekord. Już 1 mln pasażerów w 2025 roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił 1-milionowego pasażera, osiągając ten wynik szybciej niż kiedykolwiek w historii lotniska. Przypomnijmy, że rok temu stało się to niemal dwa miesiące później bo 11 listopada 2024 r.

Rzeszów

Dzień bez samochodu w Rzeszowie. 22 września bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” to inicjatywa organizowana na zakończenie Europejskiego Tygodnia Mobilności. W poniedziałek (22.09) komunikacja miejska jest bezpłatna.

Rzeszów

Bezpłatny transport po Cmentarzu Wilkowyja ponownie dostępny

RZESZÓW. W dniach 20 września, 4, 18 i 31 października oraz 2 i 8 listopada 2025 r. mieszkańcy będą mogli ponownie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja w Rzeszowie.

Reklama