Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Park na Słocinie będzie bardziej atrakcyjny. Trwa rewitalizacja [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W parku na rzeszowskim osiedlu Słocina trwają prace rewitalizacyjne. Zamontowane zostaną m.in. nowe elementy małej architektury, mosty prowadzące do wysepki na stawie oraz latarnie. Przebudowany zostanie również plac zabaw.

Rewitalizacja parku im. Szafera pochłonie blisko 2,5 mln zł. Na ten cel miasto otrzymało spore dofinansowanie z programów Unii Europejskiej.

Prace wykonuje wyłoniona w przetargu firma Arko z Dzikowca, która ma koncie już kilka zielonych inwestycji w Rzeszowie.

W ramach przygotowań do rewitalizacji parku, miasto wydało już wcześniej 100 tys zł. Środki te zostały przeznaczone na inwentaryzację dendrologiczną, prace pielęgnacyjne oraz opracowanie studium konserwatorskiego.

Reklama

Zakres prac zaplanowanych w ramach odnowienia parku jest spory. Zamontowane zostaną elementy małej architektury, w tym m.in. ławki, tablice informacyjne i stojaki na rowery.
Wybudowane zostaną również mostki prowadzące do wyspy na stawie. Pojawią się także nowe drzewa, krzewy, byliny i rośliny wodne.

W parku zostanie zamontowane oświetlenie. Latarnie oświetlać będą zarówno alejki jak też i drzewa oraz inne charakterystyczne obiekty.

Ważnym elementem będzie przebudowa placu zabaw, na którym zamontowanych zostanie 12 urządzeń wykonanych z naturalnych materiałów takich jak np. drewno. Na placu pojawią się dodatkowe elementy o charakterze edukacyjnym związanym z tematyką ekologii i ochrony przyrody. Minimum jedno z urządzeń zabawowych będzie przeznaczone dla dzieci z różnymi dysfunkcjami. W pobliżu placu powstanie toaleta. Zmodernizowana zostanie również znajdująca się obok siłownia plenerowa.

Urządzenia zabawowe i te do ćwiczeń zostały już zdemontowane.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Reklama