Rzeszów - Środa, 18.02.2026
Reklama

Parking przy hali Podpromie wyłączony z użytkowania

Dodano: 18.06.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Przez dwa tygodnie zmotoryzowani nie będą mogli korzystać z parkingu przy hali Podpromie. Zamknięcie obiektu związane jest z rozpoczętymi przygotowaniami do budowy wielkiej sceny, na której odbędzie się tegoroczny Koncert Główny ESK.

Wschód Kultury / Europejski Stadion Kultury 2025 odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca br. Tegoroczna edycja będzie miała charakter wyjątkowy. Koncert Główny, który zaplanowano na 27 czerwca 2025 r., będzie jednocześnie jednym z pięciu finałowych koncertów Programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Po raz kolejny na jednej scenie spotkają się artyści z całej Europy i krajów Partnerstwa Wschodniego. Wśród nich m.in. Zalia, Wiktor Dyduła, Lanberry, Kazka czy Yegor Zabelov – twórcy, którzy połączą siły w niepowtarzalnych duetach i kolektywach.

W poprzednich latach Koncert Główny odbywał się w Parku Sybiraków. W tym roku organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie bliżej centrum miasta, a konkretnie w okolice hali Podpromie.

Do 2 lipca zamknięty parking Podpromie

„W związku z przygotowaniami do Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury – jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu – oraz koniecznością montażu dużej sceny koncertowej, parking przy Hali Podpromie będzie wyłączony z użytkowania do 2 lipca” – przekazał Patrycja Pastuszka z Estrady Rzeszowskiej.

Parkingi zastępcze:

Reklama

1) Parking na targowisku przy ul. Dworaka w Rzeszowie
podłoże asfaltowe
ogólnodostępny od poniedziałku do piątku od 6.00 do godz. 18.00
w soboty i niedziele nieczynny (wykorzystywany na handel)

Lokalizacja:

2) Parking przy ul. Dołowej w Rzeszowie dzierżawiony od Spółdzielni Nowe Miasto
ogólnodostępny 7 dni w tygodniu 24h na dobę
podłoże – utwardzona spiekami/żużlem ziemia

Lokalizacja:

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia gotowa na sezon grzewczy

RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.

Rzeszów

Budowa drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto zmierza ku końcowi

RZESZÓW. Inwestycja polegająca m.in. na budowie drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto jest już bliska finalizacji. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec tego roku.

Rzeszów

Bezrobotni mogą otrzymać dotację na założenie firmy

RZESZÓW. PUP w Rzeszowie ogłosił kolejną edycję naboru wniosków ws. dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Można otrzymać nawet 20 tys. zł wsparcia.

Rzeszów

Różowa sobota w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje dla kobiet

​RZESZÓW. W sobotę 23 października w KSW nr 1 w Rzeszowie wszystkie chętne kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań piersi w ramach tzw. różowego października.

Rzeszów

Powstaną kolejne przejścia dla pieszych w powiecie rzeszowskim

W przyszłym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie wykona kolejnych pięć przejść dla pieszych w czterech miejscowościach powiatu. Pieniądze na ten cel udało się pozyskać w naborze uzupełniającym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rzeszów

Znamy listę zadań do realizacji w ramach RBO na 2022 r.

RZESZÓW. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Środki o łącznej wartości 8,2 mln w ramach trzech kategorii otrzyma 37 inicjatyw. Na projekty padło rekordowo dużo głosów.

Rzeszów

Zdemontowano inteligentną wiatę przystankową przy ul. Lisa Kuli. Powróci za kilka dni

RZESZÓW. Wiata będzie prezentowana podczas targów Smart City Expo. Zastąpi ją tymczasowy przystanek.

Reklama