Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Parking przy hali Podpromie zamknięty na ponad dwa tygodnie

Dodano: 15.06.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przez ponad dwa tygodnie, parking przy hali Podpromie, po raz kolejny w ostatnich miesiącach będzie wyłączony z użytkownia. Powodem zamknięcia obiektu są prace związane z budową wielkiej sceny koncertowej.

W związku z przygotowaniami do Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury — jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu — oraz montażem dużej sceny koncertowej, parking przy hali Podpromie zostanie wyłączony z użytkowania od 15 czerwca do 1 lipca 2026 roku.

Jako parking zastępczy miasto wskazuje ten na terenie targowiska przy ul. Dworaka — ogólnodostępny od poniedziałku do piątku.

- Przepraszamy za wszelkie utrudnienia wynikające z czasowego zamknięcia parkingu. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – dokładamy starań, aby finałowe wydarzenia Europejskiego Stadionu Kultury mogły zostać zrealizowane na jak najwyższym poziomie organizacyjnym i artystycznym – informują organizatorzy wydarzenia.

Również w maju br. kierowcy przez kilka dni nie mogli korzystać z parkingu na Podpromiu. Został on zamknięty w związku z organizacją Rzeszowskiech KultURaliów

Reklama

ESK 2026 „Innovation”

Europejski Stadion Kultury to interdyscyplinarny festiwal organizowany w Rzeszowie od 2011 roku. W jego programie znajdują się m.in. koncerty, spektakle, projekcje filmowe, wystawy, dyskusje oraz działania z zakresu fotografii i sztuk wizualnych — tworzące przestrzeń spotkania artystów z różnych środowisk i tradycji.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „INNOVATION", podkreślające rolę twórczych eksperymentów, nowych technologii i innowacyjnych projektów artystycznych, w których przenikają się różne dziedziny sztuki.

Od 2013 roku festiwal odbywa się w ramach projektu Wschód Kultury, integrującego twórców z miast Polski Wschodniej oraz artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowie komisje lekarskie rozpoczną prace w najbliższy poniedziałek. Ogółem do stawienia się do kwalifikacji podlega 1277...

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy nieruchomościach w Rzeszowie. Można ubiegać się o dotację m.in. na oczko wodne czy ogród...

Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy mają czas na składanie ofert do 20 marca.

Rzeszów

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS oraz BOSG po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację.  Sprawdzono 32 pojazdy, ujawniono 10 wykroczeń.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę strefy wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście

RZESZÓW. W rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej, powstanie duża strefa wypoczynku i rekreacji. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej inwestycji został już ogłoszony.

Rzeszów

Nowości na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny wprowadzono dodatkowe ułatwienia dla podróżnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. unowocześniły system informacji pasażerskiej. Uruchomiono wyświetlacze i komunikaty głosowe na peronach i w przejściu podziemnym.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało Centrum Operacji Bezpieczeństwa

RZESZÓW. Centrum Operacji Bezpieczeństwa, z angielskiego Security Operations Center (SOC),  ma chronić miasto m.in. przed incydentami związanymi z bezpieczeństwem cybernetycznym. To pierwsza w Polsce jednostka tego typu w administracji samorządowej. Wdrożeniem systemu...

Rzeszów

Rzeszowski "Elektronik" zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, to kolejna placówka oświatowa, która zostanie rozbudowana. W wyniku modernizacji, uczniowie szkoły będą mogli korzystać m.in. z nowych pracowni technicznych oraz językowych.

Reklama