Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

Dodano: 03.11.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

– Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach – przesunięcie ciężaru działań miasta w kierunku poprawy jakości życia. Ta jakość życia to także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób bardzo poważny i zdeterminowany – mówił prezydent Fijołek podczas wtorkowej konferencji w Urban Lab.

Podczas konsultacji miasto będzie prowadziło rozmowy i pozyskiwało informacje od firm projektowych i wykonawczych na temat tego, jak najsprawniej i najkorzystniej przeprowadzić budowę parku wodnego. Umówione zostaną m.in. kwestie lokalizacji aquaparku oraz możliwości finansowania inwestycji, przy czym Ratusz chce, aby była ona zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Na zgłoszenia chętnych do udziału w konsultacjach firm Urząd Miasta czeka do 15 listopada.
Reklama
Przygotowując się do ogłoszenia konsultacji urzędnicy rzeszowskiego magistratu zapoznawali się z funkcjonowaniem i sposobem finansowania parków wodnych w innych miastach, m.in. we Wrocławiu, Tychach czy Chełmie.

Konsultacje rynkowe powinny zakończyć się w tym roku. – To pierwszy, ale ważny krok, podczas którego zdobędziemy wiedzę na temat przedsięwzięcia, jakim jest aquapark. Będziemy mówić o lokalizacji, o konkursie architektonicznym, a na końcu o sposobie finansowania inwestycji. Jesteśmy przekonani, że ta droga, którą dziś rozpoczynamy zostanie zakończona sukcesem – podsumował prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Już w sobotę otwarcie pijalni czekolady w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższą sobotę planowane jest otwarcie pijalni czekolady w Millenium Hall. Na wielbicieli słodkości czekają liczne atrakcje, m.in. największa w Polsce czekoladowa fontanna.

Rzeszów

Rozbudowa budynku głównego UR idzie zgodnie z planem

RZESZÓW. Już ponad rok trwa przebudowa budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16 C. Prace powoli zmierzają ku końcowi.

Rzeszów

Jest projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych w Rzeszowie

RZESZÓW. Gotowy jest projekt uchwały wprowadzającej konsultacje społeczne w ważnych kwestiach dla Rzeszowa.

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia gotowa na sezon grzewczy

RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.

Rzeszów

Budowa drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto zmierza ku końcowi

RZESZÓW. Inwestycja polegająca m.in. na budowie drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto jest już bliska finalizacji. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec tego roku.

Rzeszów

Bezrobotni mogą otrzymać dotację na założenie firmy

RZESZÓW. PUP w Rzeszowie ogłosił kolejną edycję naboru wniosków ws. dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Można otrzymać nawet 20 tys. zł wsparcia.

Reklama