Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

– Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach – przesunięcie ciężaru działań miasta w kierunku poprawy jakości życia. Ta jakość życia to także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób bardzo poważny i zdeterminowany – mówił prezydent Fijołek podczas wtorkowej konferencji w Urban Lab.

Podczas konsultacji miasto będzie prowadziło rozmowy i pozyskiwało informacje od firm projektowych i wykonawczych na temat tego, jak najsprawniej i najkorzystniej przeprowadzić budowę parku wodnego. Umówione zostaną m.in. kwestie lokalizacji aquaparku oraz możliwości finansowania inwestycji, przy czym Ratusz chce, aby była ona zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Na zgłoszenia chętnych do udziału w konsultacjach firm Urząd Miasta czeka do 15 listopada.
Reklama
Przygotowując się do ogłoszenia konsultacji urzędnicy rzeszowskiego magistratu zapoznawali się z funkcjonowaniem i sposobem finansowania parków wodnych w innych miastach, m.in. we Wrocławiu, Tychach czy Chełmie.

Konsultacje rynkowe powinny zakończyć się w tym roku. – To pierwszy, ale ważny krok, podczas którego zdobędziemy wiedzę na temat przedsięwzięcia, jakim jest aquapark. Będziemy mówić o lokalizacji, o konkursie architektonicznym, a na końcu o sposobie finansowania inwestycji. Jesteśmy przekonani, że ta droga, którą dziś rozpoczynamy zostanie zakończona sukcesem – podsumował prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Linia „Eko” do Jasionki będzie kursować 6 i 7 grudnia

RZESZÓW.  6 i 7 grudnia na ulicach miasta pojawi się nowa linia komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Nowy sprzęt do diagnostyki i terapii udarów mózgu oraz 25 mln zł na inwestycje dla KSW nr 2

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wzbogacił się o sprzęt do nowoczesnych metod diagnostyki i terapii udarów mózgu. 

Rzeszów

Miasto Rzeszów dołączy do „protestu śmieciarek”

RZESZÓW.  Stolica innowacji przyłączy się do „protestu śmieciarek”, który odbędzie się 9 grudnia.

Rzeszów

Dwa wypadki na ulicach Rzeszowa. 6 osób rannych i ucieczka z miejsca wypadku

RZESZÓW. Do obu wypadków doszło w niedziele w godzinach porannych.

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego rozpocznie się w grudniu?

RZESZÓW. Porozumienie ws. Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zostało podpisane we wrześniu br.

Rzeszów

Dwie osoby w szpitalu po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym

RZESZÓW. Do szpitala trafiła 60-latka wraz z 12-letnim chłopcem.

Rzeszów

W pięciu rzeszowskich żłobkach znajdziemy magiczny dywan

RZESZÓW. Magiczny dywan obecny jest już w ponad stu podkarpackich szkołach i przedszkolach.

Rzeszów

Siatkarze z Rzeszowa pokonani w Warszawie

RZESZÓW. Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali Asseco Resovią Rzeszów 3:1 w meczu 8. kolejki PlusLigi. 

Reklama