Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

Dodano: 16.09.2021 r.

fot. Damian Lasociński / Materiały prasowe
fot. Damian Lasociński / Materiały prasowe
RZESZÓW/JASIONKA. Po kilku latach, do rozkładu lotów podrzeszowskiego lotniska, wracają połączenia ze stolicą Norwegii. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo. To kolejny po Eindhoven kierunek obsługiwany przez węgierskiego przewoźnika.

W środę o godzinie 17.05 na rzeszowskim lotnisku został przywitany uroczystym salutem wodnym pierwszy rejs na trasie Oslo – Rzeszów. Loty do stolicy Norwegii będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Trasę obsłużą maszyny Airbus A-320 lub A-321. Pierwszym samolotem z Oslo przyleciał blisko komplet pasażerów.

- Od długiego czasu zabiegaliśmy o ponowne połączenie Podkarpacia z Norwegią, gdzie regularnie podróżują setki mieszkańców nie tylko naszego regionu, ale także Małopolski, Lubelskiego i Świętokrzyskiego. Skandynawia ma bardzo wiele do zaoferowania dla naszych pasażerów – piękne krajobrazy, miasta z ciekawą kulturą, mocną ekonomię. Cieszymy się, że nareszcie będzie możliwość podróżowania w tym kierunku właśnie z Jasionki - mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Obok połączenia z Oslo i Eindhoven, które wraca pod koniec października, od 24 września Wizzair będzie realizował także loty do Luton.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwsze opaski bezpieczeństwa dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. W Rzeszowie rozdano pierwsze, specjalne opaski, które mają pomóc starszym osobom w nagłych przypadkach.

Rzeszów

Na Bulwarach powstaje nowy odcinek ścieżki biegowej

RZESZÓW. Będzie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra. Inwestycja ma być gotowa na przełomie września i października.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej. Będą cztery pasy ruchu do autostrady

RZESZÓW. Wykonano już m.in. przebudowę sieci wodociągowej i gazowej a także część konstrukcji poszerzenia drogi. 

Rzeszów

W sobotę Marsz Równości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Marsz odbędszie się pod hasłem "Idziemy po równość i pokój".

Rzeszów

Bezpłatne badania profilaktyczne. Autobus „Medyka” odwiedzi rzeszowskie osiedla [Harmonogram wizyt]

RZESZÓW. Dzisiaj na osiedlu Matysówka zainaugurowano wspólną akcję Rzeszowa i Centrum Medycznego Medyk pod hasłem „Jazda profilaktyczna”.

Rzeszów

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa dworca kolejowego

RZESZÓW. Prace realizowane są zarówno przy parkingu podziemnym, jak również w budynku dworca.

Rzeszów

Sukces rakiety zbudowanej przez studentów z Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Na ponad 600 metrów wzbiła się rakieta skonstruowana przez studentów z Koła Naukowego Kosmonautyki PRz. Debiutancki lot odbył się podczas Festiwalu Meteora 2022.

Rzeszów

W przychodni przy ul. Czackiego zerwała się winda. Ranne dwie osoby

RZESZÓW. Wczoraj w budynku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 1 przy ul. Czackiego (boczna ul. Hetmańskiej) doszło do zerwania windy, w której znajdowało się dwóch mężczyzn. Obaj zostali ranni.  

Reklama