Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

Dodano: 17.03.2020 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Wczoraj po północy, policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy, na ul. Lewakowskiego, zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 24-letniego mieszkańca Rzeszowa okazało się, że był pijany. Badanie wykazało u niego niemal 2,5 promila. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Został przekazany pod opiekę rodzinie.

Tego samego dnia, o godz. 19:00 dyżurny rzeszowskiej komendy dostał zawiadomienie o obywatelskim ujęciu kierowcy seata, który jechał całą szerokością jezdni od Placu Wolności do ul. Cieplińskiego. Kierowca został zatrzymany przez świadków, którzy następnie zawiadomili policję. Jak się okazało, był to 43-letni mężczyzna z powiatu rzeszowskiego, o którego badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a mężczyzna została przekazany rodzinie.

Obydwu mężczyznom grozi teraz odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 9 listopada zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Reklama