Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Pijany 19-latek uderzył autem w policyjny radiowóz

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 19-letni mieszkaniec Rzeszowa spędził noc w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, uderzył autem w policyjny radiowóz, a następnie znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

W niedzielę, około godz. 1:30 na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę hyundaia, który jechał z otwartą klapą bagażnika oraz z pękniętą oponą przedniego koła.

Po zatrzymaniu, kierowca hyundaia cofnął i uderzył autem w stojący za nim radiowóz. Policjanci wyciągnęli z samochodu i zabrali mu kluczyki. Okazała się nim 19-letni mieszkaniec Rzeszowa. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol, jednak ten nie zgodził się na badanie alkomatem. Podczas interwencji 19-latek był agresywny -  kopał i uderzał pięściami wnętrze radiowozu. Wielokrotnie znieważył też interweniujących policjantów.

Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie pobrano mu krew, a następnie do izby wytrzeźwień. Tam poddał się badaniu na stan trzeźwości, które wykazało u niego ponad 1,5 promila.

19-latekowi zatrzymano prawo jazdy. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości,  znieważenie funkcjonariuszy oraz za spowodowanie kolizji.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wróciły loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW. Wznowienie połączenia uczczono salutem wodnym i toastem. Loty do stolicy Bawarii odbywają się codziennie.

Rzeszów

Poranna kolizja trzech samochodów w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano, na skrzyżowaniu ulicy Cichej i Granicznej w Rzeszowie doszło do kolizji trzech samochodów. 

Rzeszów

Lewy brzeg Wisłoka wyłącznie pod zieleń i rekreację

RZESZÓW. 32 hektary obejmie plan zagospodarowania przestrzennego „Dolina Wisłoka”. Zakłada on przeznaczenie na tereny zielone i rekreacyjne działek nad rzeką pomiędzy mostem Załęskim a rejonem firmy Sanofi.   

Rzeszów

22-latek ukradł volkswagena, 4 godziny później był już w rękach policji

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na ul. Kopernika w Rzeszowie. Sprawca przyznał się do czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Rzeszów

Otwarcie sezonu w Game Over Cycles. Mnóstwo atrakcji, nie tylko dla motocyklistów

RZESZÓW. W programie wydarzenia m.in. jazdy demo, foodtrucki, pokazy tatuażu i lakierowania oraz konkursy z nagrodami...

Rzeszów

Tour de WSIiZ - rajd rowerowy szlakiem Green Velo połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Rajd wystartuje 13 maja 2023 roku. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa.

Rzeszów

W Krasnem odnaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. W trakcie prac polowych, mieszkaniec Krasnego natrafił na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Ścieżka o długości jednego kilometra i szerokości czterech metrów, będzie biegła od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.

Reklama