Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Pijany 19-latek uderzył autem w policyjny radiowóz

Dodano: 22.09.2020 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 19-letni mieszkaniec Rzeszowa spędził noc w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, uderzył autem w policyjny radiowóz, a następnie znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

W niedzielę, około godz. 1:30 na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę hyundaia, który jechał z otwartą klapą bagażnika oraz z pękniętą oponą przedniego koła.

Po zatrzymaniu, kierowca hyundaia cofnął i uderzył autem w stojący za nim radiowóz. Policjanci wyciągnęli z samochodu i zabrali mu kluczyki. Okazała się nim 19-letni mieszkaniec Rzeszowa. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol, jednak ten nie zgodził się na badanie alkomatem. Podczas interwencji 19-latek był agresywny -  kopał i uderzał pięściami wnętrze radiowozu. Wielokrotnie znieważył też interweniujących policjantów.

Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie pobrano mu krew, a następnie do izby wytrzeźwień. Tam poddał się badaniu na stan trzeźwości, które wykazało u niego ponad 1,5 promila.

19-latekowi zatrzymano prawo jazdy. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości,  znieważenie funkcjonariuszy oraz za spowodowanie kolizji.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła budowa ponad 10-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica

RZESZÓW. W ramach inwestycji wybudowany zostanie tunel o długości ok. 2,2 km.

Rzeszów

W Rzeszowie zamontowano kolejne budki dla jerzyków

RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Reklama