Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Pijany 26-latek z Rzeszowa kradzionym autem pojechał do Łańcuta. Usłyszał zarzuty

Dodano: 10.02.2021 r.

fot. KPP Łańcut
fot. KPP Łańcut
RZESZÓW. 26-letni mieszkaniec Rzeszowa, który wspólnie z kolegą, wybrał się na wycieczkę do Łańcuta kradzionym samochodem, dodatkowo będąc pod wpływem alkoholu, usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 23:00. Na jednej z ulic w Łańcucie, Funkcjonariusze drogówki zauważyli samochód marki Citroen jadący bez włączonych świateł. Policjanci chcieli zatrzymać pojazd, wysyłając sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca je ignorował i jechał dalej.

Kiedy funkcjonariuszom udało się zablokować drogę citroenowi, z samochodu wybiegło dwóch mężczyzn i zaczęli uciekać. Policjantom udało się ich zatrzymać. Okazało się, że za kierownicą citroena siedział 26-letni mieszkaniec Rzeszowa, a razem z nim jechał 25-letni kolega. Obaj mężczyźni byli pijani. Kierowca miał ponad 2 promile, a pasażer prawie 2,5 promila. Okazało się również, że citroen którym jechali, jest skradziony.

Mężczyźni zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. 26-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 
Źródło: KPP Łańcut
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W środę utrudnienia w ruchu na moście Karpackim

RZESZÓW. W związku z dalszymi pracami przy budowie kładki rowerowej, w środę (23 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, na moście Karpackim) wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Od dziś zakaz parkowania w rejonie ratusza

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wprowadził zakaz parkowania w rejonie rzeszowskiego ratusza. - Teren przy ratuszu ma być przestrzenią publiczną, dla mieszkańców, spacerowiczów - mówi Fijołek.

Rzeszów

Konrad Fijołek zaprzysiężony na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. 21 czerwca w rzeszowskim ratuszu, w obecności radnych i wielu zaproszonych gości, Konrad Fijołek złożył uroczyste ślubowanie. Tuż po zaprzysiężeniu nowy prezydent Rzeszowa spotkał się z mieszkańcami na Rynku.

Rzeszów

Zebrano pierwszy miód z pasieki MPWiK w Rzeszowie

RZESZÓW. Na terenie Zakładu Uzdatniania Wody rzeszowskiego MPWiK od około roku działa pierwsza w Rzeszowie miejska pasieka. 

Rzeszów

W sobotę kolejne utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy

RZESZÓW. W sobotę w godzinach od 7 do 18 zamknięte dla ruchu będą dwa pasy ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, na odcinku od ul. Podwisłocze do ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W piątek na rzeszowskim Rynku stanie kurtyna wodna

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.

Rzeszów

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Którymi ulicami przejdzie?

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Reklama