Rzeszów - Wtorek, 07.07.2026
Reklama

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

Dodano: 14.01.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W policyjnym areszcie trzeźwieje obywatel Ukrainy, który w nocy jadąc fordem, zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku. Policjanci odholowali i zabezpieczyli auto. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy. Przed godz. 4 nad ranem, policjanci drogówki interweniowali na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej, gdzie kierujący fordem transitem wjechał do rowu.

Na miejscu okazało się, że 24-letni obywatel Ukrainy, na przejeździe kolejowym zjechał z drogi, wjeżdżając do rowu. Kierowca zjechał przednimi kołami z płyt przejazdowych na torowisko i w efekcie utknął na przejeździe.
Reklama
Po sprawdzenie trzeźwości okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,3 promila. Auto zostało usunięte z torowiska i odholowane na parking. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 24-latka, a on sam został zatrzymany.

"O godzinie 4:25 funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej usunęli auto z przejazdu. Dzięki sprawnej interwencji służb, incydentalne zdarzenie nie spowodowało przerwy w ruchu pociągów" - informuje Witold Flader, rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie policjanci przedstawią mu zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kibice pomagają piłkarzom Apklan Resovia Rzeszów w powrocie na stadion przy ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Akcje #CzasWracaćDoDomu zorganizowała Fundacja Pro Resovia.

Rzeszów

Na osiedlu Wilkowyja powstanie nowy Zespół Oświatowo-Wychowawczy?

RZESZÓW. Ratusz ma budowę w planach, jednak obowiązuje kolejność.

Rzeszów

Sześć firm zainteresowanych budową Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Wszystkie oferty przekraczają zarezerwowaną na inwestycje kwotę.

Rzeszów

Koniec z darmowym parkingiem na lotnisku w Jasionce. Od lipca zaczną obowiązywać opłaty

RZESZÓW. „W tej chwili trwa przebudowa parkingu. Opłaty planujemy wprowadzić od 1 lipca” – informuje Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rzeszów

Ponad 4 mln zł za budowę kładki rowerowej przy moście Narutowicza? Miasto mówi nie

Zgodnie z planem, 24 maja odbyło się otwarcie ofert. 30 maja przetarg unieważniono.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła poszukiwania nowych studentów

RZESZÓW. 1 czerwca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia.

Rzeszów

Ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wyróżnienie zostało przyznane przez Senat uczelni w uznaniu wybitnych osiągnięć i dokonań Księdza Profesora z zakresu nauk teologicznych...

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie Bieg Świadomości o Zespole Pradera – Williego. Będą również atrakcje i koncerty na Rynku

RZESZÓW. „Zróbmy pomarańczową rewolucję!” – to hasło Biegu Świadomości o Zespole Pradera-Williego, który już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie. 

Reklama