Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Pociągi elektryczne na trasie Ocice - Rzeszów. Nowe połączenia m.in. do Warszawy i Szczecina

Dodano:

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK
RZESZÓW. Od 12 grudnia trasą Ocice – Rzeszów pojadą przyjazne środowisku pociągi elektryczne. To w ramach nowej inwestycji PKP PLK za 67 mln zł. Będą też nowe połączenia, w tym dalekobieżne.

Trasa kolejowa nr 71 Ocice – Rzeszów została wyposażona w sieć trakcyjną. Od 12 grudnia w ramach nowego rozkładu jazdy na trasie pojawią się ekologiczne pociągi elektryczne. Zasilanie trasy zapewnią podstacje trakcyjne w Chmielowie, Nowej Dębie, Cmolasie, Widełce i Rzeszowie.

Elektryfikacja jednotorowej trasy Ocice – Rzeszów umożliwia zwiększenie oferty PKP PLK. W nowym rozkładzie jazdy na trasie przewidziano więcej pociągów dalekobieżnych i regionalnych, m.in. do Stalowej Woli, do Warszawy i Szczecina. Wśród blisko 35 połączeń są też te relacji Rzeszów Główny – Kolbuszowa, które mają ruszyć od stycznia przyszłego roku. Pociąg Intercity z Rzeszowa do Szczecina, zamiast przez Przeworsk i Nową Sarzynę, pojedzie krótszą, zelektryfikowaną trasą przez Kolbuszową i Tarnobrzeg.
Reklama
Elektryfikacja linii umożliwi dalszy rozwój ekologicznej kolei na Podkarpaciu. W połączeniach dalekobieżnych i regionalnych przewoźnicy będą mogli wykorzystywać nowoczesne ekologiczne pojazdy elektryczne. Przedsięwzięcie PLK korzystnie wpłynie także na komunikację między Rzeszowem a Portem Lotniczym Rzeszów – Jasionka w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów przegrywają finał Pucharu Polski Kobiet

RZESZÓW. Dla zespołu z Polic to siódmy triumf w Pucharze Polski.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska wesprze startupy wykorzystujące technologie kosmiczne

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska została jednym z 12 partnerów Konsorcjum Regionalnego Rzeszów.

Rzeszów

Od 10 marca zmiany w rozkładach jazdy pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 10 marca do 8 czerwca.

Rzeszów

W kurii rzeszowskiej rozmawiano o pedofilii w Kościele

RZESZÓW. 7 marca 2019 r. w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa na temat nadużyć seksualnych duchownych.

Rzeszów

Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa organizuje bieg charytatywny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bieg rozpocznie się o godz. 15.00 w okolicy Lisiej Góry.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa z nagrodą Samorządowca Roku 2018

RZESZÓW. W dniach 5 i 6 marca br. w Poznaniu odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich.

Rzeszów

Żużlowy pojedynek Reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata na Stadionie Miejskim już 22 kwietnia

RZESZÓW. 22 kwietnia Żużlowa Reprezentacja Polski otworzy swój sezon w Rzeszowie pojedynkiem z drużyną Reszty Świata. 

Rzeszów

Zainspiruj się na wiosnę. Targi Garden Expo w Rzeszowie już w marcu

G2A Arena po raz drugi organizuje Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDEN EXPO. 

Reklama