Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR szybciej niż planowano?

Dodano: 27.11.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego UR idą pełną parą. Nie wykluczone, że obiekt zostanie oddany do użytku dużo wcześniej niż pierwotnie zakładano. „Istnieje szansa na przyspieszenie o I kwartał w stosunku do terminu zawartego w umowie w celu zakończenia inwestycji .” - informuje Barbara Oskroba, Kanclerz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na terenie kampusu Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Cichej trwa budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Firma specjalistyczna wykonuje obecnie roboty związane z infrastrukturą lekkoatletyczną.

„Trwają prace kontynuujące wykonanie nawierzchni sportowej w całym obiekcie o powierzchni łącznej 4800 mkw. Aktualnie na bieżąco trwają uzgodnienia odnośnie wyposażenia areny lekkoatletycznej. Kontynuowane są prace przy zagospodarowaniu terenu. W pozostałych pomieszczeniach obiektu sportowego wykonywane są prace wykończeniowe: okładziny ścian, posadzki, przeszklenia laboratoriów. – wylicza Barbara Oskroba, Kanclerz UR.

Inwestycja, zgodnie z umową, ma być oddana do użytku w październiku 2021 roku, jednak wszystko wskazuje na to, że uda się ją zrealizować dużo wcześniej.

„Jest ambitny plan zakończenia prac w I kwartale 2021 łącznie z uzyskaniem zezwoleń PZLA do treningów i zawodów sportowych oraz zakończenie odbiorów formalnych do użytkowania obiektu sportowego.” - informuje Barbara Oskroba.

W ramach inwestycji powstaje wielozadaniowa profesjonalna hala, na której znajdzie się 200-metrowa bieżnia okrężna (6 torów), 60-metrowa bieżna prosta (8 torów), rozbieg do skoku o tyczce, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, dwie mobilne skocznie do skoku wzwyż, 80-metrowa bieżnia rozgrzewkowa oraz widownia zdolna pomieścić 300 osób.
W nowym obiekcie, oprócz hali sportowej z pełnym wyposażeniem znajdą się również laboratoria:  Biomechaniki Ruchu Sportowca oraz Fizjologii i Biochemii Wysiłku Fizycznego , jak również gabinet masażu i odnowy biologicznej.
Reklama

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne wykorzystując potencjał naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, stworzy nowe możliwości szkoleniowe w zakresie lekkoatletycznych dyscyplin sportowych, zapewni możliwość rozgrywania zawodów krajowych oraz międzynarodowych.

Centrum będzie wykorzystywane także do celów treningowych, integrując wszystkie lekkoatletyczne sekcje Podkarpacia i Regionu Karpackiego oraz będzie otwarte dla społeczności lokalnej.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków sportowo-badawczych w Europie.

Wartość inwestycji to ponad 51 mln zł. Większość środków pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki (Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej) oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (ponad 48 mln zł).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Rzeszów

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. 

Rzeszów

Rzeszów ma rzecznika ds. osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Natalia Hul, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych, rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta. To pierwsze tego typu stanowisko w stolicy Podkarpacia.

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Reklama