Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Polacy wybrali nowego prezydenta. Jak głosowano w Rzeszowie i na Podkarpaciu?

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Jak wynika z danych PKW ze 100,00% obwodów głosowania, Karol Nawrocki wygrał wybory prezydenckie w Polsce, zdobywając 10 606 628 głosów, tj. 50,89 % liczby głosów ważnych.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki II tury wyborów na Prezydenta RP. Zwyciężył Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 % głosów. Rafał Trzaskowski zdobył 49,11 % głosów. Jak wynika z danych PKW, frekwencja we wczorajszych wyborach była najwyższa od 1990 roku i wyniosła 71,63%.

Na Podkarpaciu Karol Nawrocki zdobył 71,02% głosów, Rafał Trzaskowski 28,98 %. Frekwencja w województwie wyniosła 69,46 %.

W Rzeszowie kandydat wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość uzyskał 51,66% głosów, a kandydat Koalicji Obywatelskiej 48,34%. Frekwencja w stolicy Podkarpacia wyniosła 75,92%.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Rzeszów

Ruszyła dystrybucja węgla dla mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska

RZESZÓW. Sprzedaż prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Potrącenie pieszej w Rudnej Małej

RZESZÓW. Dziś rano w Rudnej Małej samochód potrącił 70-letnią kobietę, która szła poboczem. Piesza trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Oprócz symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz wigilijnego poczęstunku, na mieszkańców Rzeszowa czeka również wiele atrakcji w Miasteczku Świątecznym.
 

Rzeszów

Przechodziła w niedozwolonym miejscu, potrącił ją samochód

​SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Do zdarzenia doszło dziś rano w Sokołowie Małopolskim. Potrącona 56-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Wracają kursy autobusów MPK pod wiaduktem na ul. Batorego

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej znów pojadą ulicą Batorego, pod wiaduktem kolejowym. Chodzi o linie nr 9, 12, 29, 59 oraz N1. Nie zostanie przywrócona linia...

Rzeszów

Jarmark Bożonarodzeniowy w Plazie

RZESZÓW. Jarmark rozpocznie się 17 grudnia i potrwa aż do 23 grudnia. 

Reklama