Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Polacy wybrali nowego prezydenta. Jak głosowano w Rzeszowie i na Podkarpaciu?

Dodano: 02.06.2025 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Jak wynika z danych PKW ze 100,00% obwodów głosowania, Karol Nawrocki wygrał wybory prezydenckie w Polsce, zdobywając 10 606 628 głosów, tj. 50,89 % liczby głosów ważnych.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki II tury wyborów na Prezydenta RP. Zwyciężył Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 % głosów. Rafał Trzaskowski zdobył 49,11 % głosów. Jak wynika z danych PKW, frekwencja we wczorajszych wyborach była najwyższa od 1990 roku i wyniosła 71,63%.

Na Podkarpaciu Karol Nawrocki zdobył 71,02% głosów, Rafał Trzaskowski 28,98 %. Frekwencja w województwie wyniosła 69,46 %.

W Rzeszowie kandydat wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość uzyskał 51,66% głosów, a kandydat Koalicji Obywatelskiej 48,34%. Frekwencja w stolicy Podkarpacia wyniosła 75,92%.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty w Bełchatowie

RZESZÓW. Początek spotkania w Bełchatowie o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Młp. Policja poszukuje świadków

RZESZÓW. 19-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Rzeszów

Witold Wiśniewski rezygnuje z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1

RZESZÓW. Tadeusz Pióro będzie pełnił obowiązki aż do rozstrzygnięcia konkursu, który wyłoni nowego dyrektora szpitala.

Rzeszów

Sprawa obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej trafiła do komisji

RZESZÓW. Temat został przeniesiony pod obrady komisji.

Rzeszów

Gdzie znajdzie się dzwonnica dla Dzwonu Niepodległości?

RZESZÓW. Dzwon po raz pierwszy wybrzmiał 11 listopada właśnie na Placu Farnym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Rzeszów

Wizyta ambasadora Szwajcarii w Rzeszowie

RZESZÓW. Ambasador Szwajcarii Jurg Burri odwiedził Podkarpacie.

Rzeszów

Mieszkańcy pozostaną bez wglądu do informacji o przyszłych inwestycjach

RZESZÓW. Projekt w przyszłości może powrócić na Sale sesyjną.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa w 2020 roku z wydatkami na poziomie 1,67 mld zł. Prawie 350 mln przeznaczą na inwestycje

RZESZÓW. Projekt przyszłorocznego budżetu zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany radnym podczas najbliższej sesji rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada.

Reklama