Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Policja sprawdzała kopcące i hałasujące pojazdy w Rzeszowie. Trzech kierowców straciło dowody

Dodano: 24.06.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej w Rzeszowie przeprowadzili kolejną odsłonę akcji „Cichy i czysty Rzeszów". Jej celem było wychwycenie i wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie — przede wszystkim tych, które emitują nadmierną ilość spalin oraz hałas przekraczający dopuszczalne normy.

Jak wskazują policjanci, po drogach miasta wciąż poruszają się auta zanieczyszczające powietrze i nadmiernie głośne. Właśnie one były celem działań przeprowadzonych we wtorek, 23 czerwca br.

Podczas kontroli mundurowi sprawdzali stan układu wydechowego oraz rzeczywiste parametry spalin za pomocą specjalistycznego sprzętu — dymomierzy (w przypadku diesli) i analizatorów spalin. W razie stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zatrzymywali dowód rejestracyjny lub nie dopuszczali pojazdu do dalszej jazdy.

Reklama

Spośród 11 skontrolowanych pojazdów — 10 samochodów i jednego motocykla — trzem kierującym uniemożliwiono dalszą jazdę z powodu nadmiernej emisji spalin.

W skontrolowanej Toyocie norma została przekroczona ponad dwukrotnie (z 3,0 do 7,05), a w dostawczym Volkswagenie niemal trzykrotnie (z 2,5 do 7,05). Największe przekroczenie ujawniono w osobowym Volkswagenie — emisja spalin była tam przekroczona blisko 4,5-krotnie (z 0,6 do 2,71).

Wszyscy trzej kierowcy stracili dowody rejestracyjne z powodu usterek układu wydechowego lub wadliwego procesu spalania. Zanim te samochody wrócą do ruchu, właściciele będą musieli usunąć usterki i poddać pojazdy badaniu technicznemu potwierdzającemu spełnienie norm emisji.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowy finał WOŚP w Rzeszowie. Jeden wolontariusz zebrał 10 tys. zł

RZESZÓW. Wyjątkowo hojni byli w tym roku Rzeszowianie podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kartonowych puszek wrzucili ponad 357 tys. zł. A to jeszcze nie jest ostateczna kwota. Do tego...

Rzeszów

Więcej pieniędzy w budżecie Rzeszowa na sport dzieci i młodzieży

RZESZÓW. O milion zł, na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, zwiększono w budżecie miasta kwotę pieniędzy na organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Rzeszów

KMP w Rzeszowie: "Tegoroczny finał WOŚP przebiegł spokojnie"

RZESZÓW. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Rzeszowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz o porządek publiczny. Tegoroczny finał WOŚP w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych incydentów...

Rzeszów

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowski Rynek zapełnił się dziś tysiącami czerwonych serduszek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

WOŚP 2024. Ponad 200 wolontariuszy wyjdzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Ponad dwustu wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów będzie kwestować na ulicach Rzeszowa (i nie tylko) już w najbliższą niedzielę, podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Zaatakował przechodnia w centrum Rzeszowa i złamał mu nogę. Został zatrzymany i usłyszał zarzut

RZESZÓW. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zaatakował przypadkowego przechodnia w centrum Rzeszowa. Pokrzywdzony, na skutek kopnięcia, doznał poważnego złamania nogi. 45-letni napastnik został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Rzeszów

32. Finał WOŚP w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Tegoroczny Finał WOŚP w Rzeszowie rozpocznie barwny korowód wolontariuszy, który wyruszy na rzeszowski Rynek spod okrągłej kładki na ul. Piłsudskiego, która od lutego 2023 roku nosi nazwę „Kładka im. Wielkiej Orkiestry...

Rzeszów

Miasto szuka chętnych do organizacji Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Rzeszowie

RZESZÓW. Korowody, koncert na Rynku, gry, zabawy i nie tylko - tak ma wyglądać tegoroczny „Dzień Osób z Niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Miasto szuka stowarzyszeń, które chciałyby zorganizować takie wydarzenie. Na wszystko zapisane...

Reklama