Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Policja sprawdzała kopcące i hałasujące pojazdy w Rzeszowie. Trzech kierowców straciło dowody

Dodano: 24.06.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej w Rzeszowie przeprowadzili kolejną odsłonę akcji „Cichy i czysty Rzeszów". Jej celem było wychwycenie i wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie — przede wszystkim tych, które emitują nadmierną ilość spalin oraz hałas przekraczający dopuszczalne normy.

Jak wskazują policjanci, po drogach miasta wciąż poruszają się auta zanieczyszczające powietrze i nadmiernie głośne. Właśnie one były celem działań przeprowadzonych we wtorek, 23 czerwca br.

Podczas kontroli mundurowi sprawdzali stan układu wydechowego oraz rzeczywiste parametry spalin za pomocą specjalistycznego sprzętu — dymomierzy (w przypadku diesli) i analizatorów spalin. W razie stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zatrzymywali dowód rejestracyjny lub nie dopuszczali pojazdu do dalszej jazdy.

Reklama

Spośród 11 skontrolowanych pojazdów — 10 samochodów i jednego motocykla — trzem kierującym uniemożliwiono dalszą jazdę z powodu nadmiernej emisji spalin.

W skontrolowanej Toyocie norma została przekroczona ponad dwukrotnie (z 3,0 do 7,05), a w dostawczym Volkswagenie niemal trzykrotnie (z 2,5 do 7,05). Największe przekroczenie ujawniono w osobowym Volkswagenie — emisja spalin była tam przekroczona blisko 4,5-krotnie (z 0,6 do 2,71).

Wszyscy trzej kierowcy stracili dowody rejestracyjne z powodu usterek układu wydechowego lub wadliwego procesu spalania. Zanim te samochody wrócą do ruchu, właściciele będą musieli usunąć usterki i poddać pojazdy badaniu technicznemu potwierdzającemu spełnienie norm emisji.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Staromieście powstanie duży teren wypoczynkowo-rekreacyjny [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. „To będzie jedna z najatrakcyjniejszych stref wypoczynku i rekreacji na terenie Rzeszowa” – tak prezydent miasta Konrad Fijołek mówi o nowej, zielonej przestrzeni miejskiej, która powstanie w rejonie ulic Lubicz i...

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy grają z WOŚP

RZESZÓW. „Gasimy ogień, rozpalamy serca” pod takim hasłem w tym roku strażacy z całej Polski grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wystawił trzy aukcje dla WOŚP

RZESZÓW. Wylicytować można m.in. żużlowy dzień z prezydentem Fijołkiem czy piłkę z autografem legendy polskiego futbolu.

Rzeszów

Bezpieczne ferie. Rzeszowscy policjanci uruchamiają stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Od poniedziałku, 29 stycznia do 9 lutego 2024 r. na parkingu przy hali Podpromie działał będzie stały punkt kontroli autokarów. Policjanci będą sprawdzali pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowe wycieczki.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze w 2024 r. spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Ile zapłacimy za parking podziemny przy dworcu PKP? Jest regulamin

RZESZÓW. Rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę dotyczącą regulaminu, jaki będzie obowiązywał w parkingu podziemnym Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Postój za pierwsze 15 minut będzie bezpłatny.

Rzeszów

Rusza kolejny etap budowy ul. Parkowej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

RZESZÓW. W tym roku ma zakończyć się drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin. Inwestycja jest realizowana w ramach „kontraktu”, który Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla jeszcze...

Rzeszów

Obok lotniska w Jasionce powstanie stacja benzynowa

RZESZÓW / JASIONKA. Orlen wybuduje stację benzynową w bezpośrednim sąsiedztwie terminala portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ruszyły już pierwsze prace projektowe. Inwestycja ma być gotowa w II poł. 2025 roku.

Reklama