Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Policja sprawdzała kopcące i hałasujące pojazdy w Rzeszowie. Trzech kierowców straciło dowody

Dodano: 24.06.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej w Rzeszowie przeprowadzili kolejną odsłonę akcji „Cichy i czysty Rzeszów". Jej celem było wychwycenie i wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie — przede wszystkim tych, które emitują nadmierną ilość spalin oraz hałas przekraczający dopuszczalne normy.

Jak wskazują policjanci, po drogach miasta wciąż poruszają się auta zanieczyszczające powietrze i nadmiernie głośne. Właśnie one były celem działań przeprowadzonych we wtorek, 23 czerwca br.

Podczas kontroli mundurowi sprawdzali stan układu wydechowego oraz rzeczywiste parametry spalin za pomocą specjalistycznego sprzętu — dymomierzy (w przypadku diesli) i analizatorów spalin. W razie stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zatrzymywali dowód rejestracyjny lub nie dopuszczali pojazdu do dalszej jazdy.

Reklama

Spośród 11 skontrolowanych pojazdów — 10 samochodów i jednego motocykla — trzem kierującym uniemożliwiono dalszą jazdę z powodu nadmiernej emisji spalin.

W skontrolowanej Toyocie norma została przekroczona ponad dwukrotnie (z 3,0 do 7,05), a w dostawczym Volkswagenie niemal trzykrotnie (z 2,5 do 7,05). Największe przekroczenie ujawniono w osobowym Volkswagenie — emisja spalin była tam przekroczona blisko 4,5-krotnie (z 0,6 do 2,71).

Wszyscy trzej kierowcy stracili dowody rejestracyjne z powodu usterek układu wydechowego lub wadliwego procesu spalania. Zanim te samochody wrócą do ruchu, właściciele będą musieli usunąć usterki i poddać pojazdy badaniu technicznemu potwierdzającemu spełnienie norm emisji.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów został Europejskim Miastem Sportu 2026. Konrad Fijołek: Mamy to!

RZESZÓW. Wczoraj wieczorem na skrzynkę pocztową rzeszowskiego ratusza trafiła wiadomości o przyznaniu Rzeszowowi miana Europejskiego Miasta Sportu 2026. - Uwierzyliśmy w siebie bo jesteśmy wyjątkowi, a sport wpisany jest w nasze miejskie...

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Wyłączą sygnalizację

RZESZÓW. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w środę (2 lipca) w obrębie skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego z al. Armii Krajowej wprowadzony zostanie III etap tymczasowej organizacji ruchu. Jest on związany z...

Rzeszów

5 miesięcy potrwa remont wiaduktu na DK94 w Krasnem. Umowa podpisana

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Krasne. Prace o wartości blisko 750 tys. zł zrealizuje wykona Przedsiębiorstwo Budowlane Stalmost. Wykonawca...

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural. Ozdobił ścianę przy hali Podpromie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na murze przy chodniku i schodach prowadzących do hali Podpromie powstał nowy mural. Malowidło stworzyli wolontariusze z rzeszowskiego oddziału Deloitte CE BSC w ramach inicjatywy charytatywnej Impact Week.

Rzeszów

Most Załęski i nowe rondo oddane do użytku. Z ul. Maczka dojedziemy do ul. Rzecha [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. Od poniedziałku, 30 czerwca 2025 r. kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już korzystać z 630-metrowego I odcinka Wisłokostrady. Co prawda wykonawca prowadzi tam jeszcze drobne prace, jednak jest już możliwość przejazdu...

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w centrum Rzeszowa już dostępny dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród przy ul. Jagiellońskiej to nowe, zielone miejsce spotkań dla mieszkańców Rzeszowa. Będzie również służyć uczestnikom wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o poinformowało o dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej Rzeszowa i okolicznych miejscowości. W wodzie będzie więcej chloru niż zazwyczaj.

Rzeszów

30 czerwca otwarcie I etapu Wisłokostrady. Pojedziemy nowym Mostem Załęskim

RZESZÓW. To już oficjalna informacja. Od 30 czerwca 2025 roku będzie można korzystać z 630-metrowego odcinka Wisłokostrady.

Reklama