Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

Dodano: 27.03.2020 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. Ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia 2020 r.

Rzeszowska Policja, podobnie jak inne służby, została zaangażowana w działania związane z nowymi ograniczeniami jakie nałożył na obywateli polski rząd 25 marca 2020 r. Zadaniem funkcjonariuszy jest m.in. kontrolowanie przestrzegania obowiązku poddania się kwarantannie, nadzorowanie przestrzegania zakazów wynikających z zapisów rozporządzenia czy informowanie społeczeństwa o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą grupowanie się ludzi.

Policjanci kontrolują miejsca zwyczajowego wypoczynku mieszkańców Rzeszowa m.in. bulwary. Będą zawracać szczególną uwagę na osoby nieprzestrzegające zakazu grupowania się w liczbie powyżej 2 osób. Funkcjonariusze drogówki kontrolują środki komunikacji publicznej, sprawdzając czy liczba przewożonych pasażerów nie przekracza połowy ilości miejsc siedzących.
Reklama
Policjanci prowadzą również działania informacyjne, nadając z głośników w radiowozach specjalne komunikaty, informujące o wprowadzonych ograniczeniach i zachęcające do pozostawania w domach i mieszkaniach - nie opuszczania ich bez uzasadnionej potrzeby.

Wzmożone kontrole przestrzegania obowiązujących ograniczeń prowadzone będą przez policjantów również w najbliższy weekend.


 

Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Od 1 czerwca 2021 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 5 i 53.

Rzeszów

Piknik rodzinny na Miasteczku Ruchu Drogowego

RZESZÓW. Wydarzenie organizowane przez ZTM połączone będzie z inauguracją nowego sezonu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów i Skuterów. 

Rzeszów

Ulica Spacerowa na Zalesiu będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miejscy radni zarezerwowali w budżecie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie. Chodzi o 650-metrowy odcinek drogi, od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza.

Rzeszów

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Reklama