Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Policjanci na skrzyżowaniach. Kolejny piątek z akcją "Przejazdne skrzyżowania"

Dodano: 04.10.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Dziś kolejny piątek z policyjnymi patrolami na największych rzeszowskich skrzyżowaniach.

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania” rozpoczęła się w ubiegły piątek i będzie kontynuowana przez kolejne piątki października. Policyjne patrole spotkać można na wybranych, największych skrzyżowaniach w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, tj. od 6.30-8.30 i od 14.30-16.30.

Podczas ubiegłotygodniowych działań funkcjonariusze ujawnili 21 wykroczeń, które mogły skutkować powstawaniem utrudnień oraz wpływać na płynność ruchu. Dominującym, było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania dalszej jazdy, takich przypadków było 19.
 
Jak informuje Policja, impulsem do wdrożenia działań „Przejezdne skrzyżowania” jest zwiększenie natężenia ruchu obserwowane od zakończenia wakacji. Głównym celem działań jest wyeliminowanie zjawiska ograniczania przejezdności na skrzyżowaniach przez kierowców wjeżdżających na nie bez możliwości kontynuowania jazdy. Kierowca za takie zachowanie może być ukarany mandatem w wysokości 300 zł i 2 punktami karnymi. W dalszej kolejności policjanci będą zwracać uwagę na:
  • niestosowanie się do sygnałów świetlnych przez kierującego wjeżdżającego za sygnalizator, kiedy jest to zabronione;
  • przypadki niestosowania się do znaków drogowych wskazujących kierunek jazdy z odpowiedniego pasa ruchu;
  • nieprawidłowe parkowanie w rejonie skrzyżowań, w szczególności utrudniające widoczność pieszym;
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Reklama