Policjanci z rzeszowskiej drogówki mają nowe motocykle BMW
Dodano: 22.08.2022 r.
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci z wydziału drogowego rzeszowskiej komendy otrzymali dwa nowe motocykle marki BMW, w charakterystycznej nowej kolorystyce. Funkcjonariusze od piątku patrolują na nich drogi Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.
Nowe pojazdy to motocykle marki BMW R 1250 RT w wersji przystosowanej do wymogów policji – maszyna jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Jednoślady zasilane są dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie rozpędza motocykl. Wyposażone są także podgrzewane siedzenia i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort kierowcy.
Motocykle pomalowane są w charakterystyczne barwy, wzbogacone o kolor żółty i wiele elementów odblaskowych. Z przodu i z tyłu wyposażone są w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania LED.
Dzięki nowym pojazdom, funkcjonariusze drogówki będą mogli szybciej dotrzeć na miejsce interwencji.
RZESZÓW. Na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone ze 150-leciem Rzeszowskiej Straży Pożarnej. W związku z tym kilka ulic w centrum Rzeszowa zostanie zamkniętych.
RZESZÓW. 33-latek kierujący oplem stracił panowanie nad samochodem i dachował. Okazało się, że był pijany. Miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz