Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

Policjantka reanimowała mężczyznę leżącego na chodniku. Pomimo udzielonej pomocy, zmarł

Dodano: 05.02.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjantka z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, będąc poza służbą, ruszyła na pomoc mężczyźnie, który nieprzytomny leżał na chodniku. Do przyjazdu pogotowia prowadziła jego reanimację. Pomimo wysiłków, mężczyzna zmarł.

W czwartek około godz. 17, policjantka, będąca w czasie wolnym od służby, przechodząc ul. Mikołajczyka w Rzeszowie, zauważyła leżącego na chodniku mężczyznę, przy którym stało kilka osób.

Jedna z nich powiedziała, że dzwoni właśnie na pogotowie. St. post. Joanna Warcaba, która od niespełna dwóch lat służy w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, od razu przystąpiła do sprawdzenia czynności życiowych starszego mężczyzny. Okazało się, że jest nieprzytomny i nie oddycha.

Funkcjonariuszka udrożniła jego drogi oddechowe i rozpoczęła masaż serca. Poprosiła o pomoc jedną z obecnych tam kobiet, która podczas prowadzonej resuscytacji przytrzymywała głowę mężczyzny. Do innej zwróciła się o wypatrywanie karetki i jak najszybsze sprowadzenie jej w to miejsce, ponieważ było już ciemno i ratownicy medyczni mogli mieć problem z ich zauważeniem.

Załoga pogotowia przejęła reanimację mężczyzny i przewiozła go do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie nowa ścieżka rowerowa. Połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pomnik upamiętniający Józefa Szajnę

RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.

Rzeszów

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

RZESZÓW. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Rzeszów

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Warszawskiej

RZESZÓW. Blisko kilometrowy odcinek ul. Warszawskiej zostanie rozbudowany do czterech pasów ruchu. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną.

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane

RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Reklama