Rzeszów - Czwartek, 21.05.2026
Reklama

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Policyjna akcja została przeprowadzona wczoraj od godzin porannych na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie - skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Powstańców Warszawy.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zwracali uwagę, czy kierujący stosują się do czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator świetlny, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych

W swoich działaniach policjanci korzystali z bezzałogowego statku powietrznego - nowoczesnego drona, który za pomocą kamery rejestrował zachowania kierujących.

W ciągu kilku godzin mundurowi ujawnili 16 wykroczeń. 10 dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, pozostałych 6 dotyczyło m.in. niekorzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, używanie telefonu komórkowego podczas jazdy oraz nieprawidłowy stan techniczny pojazdów.

Za popełnione wykroczenia 10 kierowców zostało ukaranych mandatami. Wobec pozostałych 6 policjanci zastosowali pouczenia.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy, egzotyczny kierunek z Jasionki. Od grudnia polecimy na Sri Lankę

RZESZÓW / JASIONKA.Nową ofertę wprowadza biuro podróży Join Up! Podróż zajmie około 11 godzin i 15 minut.

Rzeszów

11. PKO Bieg Niepodległości na zdjęciach

RZESZÓW. 11. PKO Bieg Niepodległości przeszedł już do historii. W zawodach wzięło udział blisko 2000 zawodników. Mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Rzeszów

Łącznik ulic na osiedlu im. Franciszka Kotuli gotowy

RZESZÓW. Już w listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką. Łącznik jest gotowy i do jego otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością

RZESZOW. Inwestycja zakończy się jesienią. Jej koszt to ponad 7,3 mln zł.

Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [Nowe wizualizacje obiektu]

RZESZÓW. - Mamy dziś historyczny dzień. Możemy mieszkańcom przekazać, że wybraliśmy wykonawcę, który wybuduje w Rzeszowie nowy stadion. - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników. Firma poszukuje około 50 kandydatów

RZESZÓW. Firma poszukuje około 50 pracowników produkcji, zarówno tych z doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki w zawodzie. 

Rzeszów

11 listopada utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.

Rzeszów

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Już 900 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka idzie po historyczny rekord. Jest duża szansa, że w tym roku liczba obsłużonych pasażerów przekroczy 1 mln. Od początku 2023 z oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało już 900 tys....

Reklama