Rzeszów - Wtorek, 17.02.2026
Reklama

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Policyjna akcja została przeprowadzona wczoraj od godzin porannych na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie - skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Powstańców Warszawy.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zwracali uwagę, czy kierujący stosują się do czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator świetlny, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych

W swoich działaniach policjanci korzystali z bezzałogowego statku powietrznego - nowoczesnego drona, który za pomocą kamery rejestrował zachowania kierujących.

W ciągu kilku godzin mundurowi ujawnili 16 wykroczeń. 10 dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, pozostałych 6 dotyczyło m.in. niekorzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, używanie telefonu komórkowego podczas jazdy oraz nieprawidłowy stan techniczny pojazdów.

Za popełnione wykroczenia 10 kierowców zostało ukaranych mandatami. Wobec pozostałych 6 policjanci zastosowali pouczenia.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rzeszowie. Nie żyje 53-letni motocyklista

RZESZÓW. 53-letni motocyklista zginął w zderzeniu z samochodem osobowym marki bmw. Policja poszukuje kierowcy auta, który uciekł z miejsca wypadku.

Rzeszów

7. Rzeszowski Festiwal Piwa. Trzydniowe święto miłośników złotego trunku

RZESZÓW. Już w ten weekend na rzeszowskim Rynku odbędzie się 7. edycja Rzeszowskiego Festiwalu Piwa. Do stolicy Podkarpacia przyjedzie kilkanaście browarów.

Rzeszów

36-latek uderzył motorowerem w betonowy przepust, zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Górnie w powiecie rzeszowskim. 

Rzeszów

W weekend dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w całym Rzeszowie

RZESZÓW. Trwają badania, które mają wykazać, czy w miejskiej wodzie faktycznie występuje bakteria legionella. Ratusz podjął jednak działania prewencyjne: na sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia zaplanowano dezynfekcję sieci wodociągowej. 

Rzeszów

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie...

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Wybrano zadania do głosowania

RZESZÓW. 129 propozycji zadań weźmie udział w głosowaniu w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Najwięcej mieszkańcy zaproponowali do III kategorii, dotyczącej m.in. wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów w Bratkowicach. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną niedzielnego wypadku w Bratkowicach.

Rzeszów

W poniedziałek otwarcie nowego Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii "Nowy Świat"

RZESZÓW. Punkt został przeniesiony do nowego i większego lokalu, który mieści się na poziomie +1.

Reklama