Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska otworzyła nowy obiekt

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. 21 stycznia została otwarta nowa pracownia Centrum Fizjoterapii i Sportu, która mieści się w budynku "J", przy ulicy Podkarpackiej 1.

Otwarcia nowego obiektu dokonał Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski: „Oddajemy dziś do użytku miejsce, które służyć będzie usprawnieniu ruchowemu studentów, którzy z uwagi na stan zdrowia nie są w stanie uczestniczyć w tradycyjnych formach wychowania fizycznego.”

Na uroczystości obecni byli również dr hab. Grzegorz Masłowski, prof. PRz – Prorektor ds. kształcenia,  Stanisław Kruczek, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Jolanta Tomczyk- Fila - przedstawiciel Wojewody Podkarpackiego, Rafał Kalisz - przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej oraz ojciec Marcin Dąbkowicz  OP.

Poza gabinetami w nowym obiekcie znajdzie się pracownia biomechaniki i diagnostyki funkcjonalnej, umożliwiające realizację zajęć praktycznych dla studentów kierunku „Inżynieria medyczna”. Pracownia pozwoli również na realizację działalności naukowej dla pracowników CFIS-u. Pierwsze projekty badawcze są już w fazie konceptualizacji.
Reklama
„Alternatywne formy zajęć WF-u są wprawdzie prowadzone w naszej uczelni od ponad 30 lat, jednak uczelnia się rozrasta - a co za tym idzie - z roku na rok przybywa studentów przebywających na długoterminowych  zwolnieniach lekarskich oraz studentów z niepełnosprawnościami. Podyktowało to konieczność rozbudowy specjalistycznej pracowni dedykowanej tej grupie studentów” - powiedział prof. Markowski.

„ W ramach pracowni posiadamy tzw. żyroskop, który ze względu na duże rozmiary umieszczony został w Ośrodku Kształcenia Lotniczego. Jest to przyrząd umożliwiający ćwiczącemu równoczesne poruszanie się (kręcenie się) wokół trzech osi. Ćwiczenia wykonywane na tym lotniczym przyrządzie gimnastycznym są bardzo cennym elementem przygotowania adeptów pilotażu w zakresie rozwoju rozmaitych sprawności psychomotorycznych – dodaje dr Adrianna Gardzińska, dyrektor Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej.

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Butelkomaty zbyt kosztowne dla miasta

RZESZÓW. Powraca sprawa montażu w mieście automatów na zużyte butelki plastikowe. Tym razem głos w tej sprawie zabrała radna Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Rzeszów

Zmarła kobieta potrącona wczoraj na ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Nie udało się uratować życia kobiety potrąconej wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Pomimo podjętych działań przez lekarzy, kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu.

Rzeszów

Policyjny Black Hawk nad Rzeszowem

RZESZÓW. W ostatnich dniach, zainteresowanie części mieszkańców wzbudził niecodzienny widok na rzeszowskim niebie.

Rzeszów

WSPiA apeluje do studentów i pracowników "o ostrożność i nieuleganie panice"

RZESZÓW. „Zachowaj ostrożność, nie panikuj” - WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa wystosowała apel do studentów i pracowników, w związku z koronawirusem.

Rzeszów

Pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu zakończony

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Reklama