Rzeszów - Wtorek, 17.02.2026
Reklama

Politechnika Rzeszowska utworzyła specjalną grupę na Facebooku dla kandydatów na studia

Dodano: 28.07.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. Wśród nowości od października 2020 roku pojawią się: inżynieria farmaceutyczna, inżynieria środków transportu, geodezja i planowanie przestrzenne, transport oraz energetyka, a także 7 kierunków w języku angielskim.
 
Kierunki, cieszące się największą popularnością to: lotnictwo i kosmonautyka, logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka, zarządzanie i architektura, a nawet finanse i rachunkowość. W odpowiedzi na zapotrzebowanie dynamicznie zmieniającego się rynku i przyszłych pracodawców, chcąc spełnić oczekiwania młodych ludzi, wydziały oferują cały wachlarz kierunków niszowych. Kompleksowa oferta dydaktyczna dostępna jest na stronie Uczelni w Systemie Internetowej Rekrutacji. Aby dokonać rejestracji na wybrany kierunek, należy wejść na stronę rekrutacja.prz.edu.pl.
 
Statystyki wskazują, że aktualnie zainteresowanie studiami na Politechnice Rzeszowskiej w niemal równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn. Najwięcej kandydatów aspirujących na studia jest z województwa podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego.
 
Aby ułatwić wszystkim zainteresowanym kształceniem na Uczelni dostęp do informacji o procesie rekrutacji, w serwisie Facebook została uruchomiona grupa „Politechnika Rzeszowska – kandydaci na studia”. Za jej pośrednictwem przyszli studenci otrzymują odpowiedzi na wszelkie pytania oraz zapoznają się z ciekawostkami dotyczącymi Uczelni.  Celem podjętej inicjatywy jest nie tylko przedstawienie oferty dydaktycznej Politechniki Rzeszowskiej, ale ukazanie możliwości rozwoju w kołach naukowych i organizacjach studenckich, czy też w samorządzie studenckim. Na bieżąco są wyjaśniane wszelkie wątpliwości kandydatów począwszy od oferty kierunków studiów poprzez pomoc materialną, aż po porady dotyczące życia studenckiego. Link do grupy:
Reklama
https://www.facebook.com/groups/kandydaciPRz/.

Tradycyjnie trwa również akcja „Pokój dla Żaka” prowadzona przez Samorząd Studencki, która wspiera studentów w poszukiwaniu zakwaterowania. Akcja jest realizowana przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, by ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu.

W okresie wakacyjnym osoby wynajmujące pokoje lub mieszkania mogą nieodpłatnie umieścić swoje oferty w bazie przygotowanej przez Samorząd Studencki. Dostęp do bazy jest darmowy zarówno dla studentów, jak i kandydatów na studia.  
 
Źródło: informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Reklama