Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Ponad 2,5 mln zł od miasta na sport

Dodano: 29.04.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W czwartek w rzeszowskim ratuszu podpisano i wręczono kolejne umowy na dofinansowanie klubów sportowych działających w Rzeszowie. Dotacje z budżetu miasta wyniosą w tym roku łącznie ponad 2,5 mln zł i trafią do 79 klubów sportowych.

- To duża kwota, ale wiem, że oczekiwania są jeszcze większe. Środki na sport przekazujemy także poprzez wydziały zajmujące się promocją miasta oraz polityką społeczną. Zależy nam, aby warunki do uprawiania sportu były w mieście jak najlepsze. Bardzo dziękują klubom i stowarzyszeniom za zaangażowanie w organizację zajęć, pracę z młodzieżą i promocję zdrowego trybu życia. Zależy nam nie tylko na wytrenowaniu mistrzów i olimpijczyków, ale również na stworzeniu warunków do trenowania dla wszystkich mieszkańców  – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.  

Podczas czwartkowego spotkania w ratuszu, przedstawiciele klubów sportowych odebrali umowy na realizację kolejnych 37 zadań. Wartość pomocy ze strony miasta to nieco ponad 548 tys. zł. Wcześniej miasto podpisało z klubami i stowarzyszeniami 89 umów na kwotę 1,52 mln zł. 
Reklama
- Jesteśmy otwarci dla wszystkich klubów, stowarzyszeń i organizacji sportowych. chcemy rozmawiać i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Zaraz po majówce ruszamy w teren, aby przyjrzeć się państwa pracy, obejrzeć treningi i zawody. W tym momencie tegoroczne dofinansowanie z miasta dotyczy 79 klubów i jest warte 2,5 mln zł. Mamy ambicje, aby w przyszłości było jeszcze wyższe – mówi Jarosław Gutowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Rzeszowa.  

Obecnie w Rzeszowie uprawia się ponad 50 różnych dyscyplin sportu. Szacuje się, że w klubach sportowych trenuje kilka tysięcy osób, z czego około 5 tysięcy to dzieci i młodzież.

Na początku roku przy rezydencie Konradzie Fijołku zaczęła działać np. społeczna rada sportu, której zadaniem jest pomoc władzom miasta w jak najlepszym wykorzystaniu potencjału sportowego miasta.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM uruchamia dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 8 i 9 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zwiększy częstotliwość kursowania kilku linii autobusowych. Powodem są 31. Rzeszowskie Juwenalia, na których organizatorzy spodziewają się tłumów.

Rzeszów

W parku na osiedlu Krakowska Południe pojawią się nowe atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. Ponad 6-metrowa rakieta, tyrolka o długości ok 21 metrów i bujak – między innymi te elementy wzbogacą zielone tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe. Ratusz wyłonił wykonawcę inwestycji. To zadanie wybrali...

Rzeszów

Blisko 100 wystawców z lokalnymi produktami w Parku Papieskim. Zbliża się 21. edycja Podkarpackiego Bazarku

RZESZÓW. Sery, chleby, owoce i warzywa, miody, rękodzieło i prawie 100 wystawców pojawi się na parkingu Parku Papieskiego. To już dwudziesta pierwsza edycja wydarzenia, które od kilku sezonów na stałe wpisało się...

Rzeszów

Majowa zbiórka odzieży i tekstyliów. Pojazdy MPGK ruszają w trasę po Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 11–15 maja 2026 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

Nowa droga połączy ulice Ropczycką z Tarnowską. Przekazano plac budowy

RZESZÓW. Około 200 metrów długości i 7,2 m szerokości będzie miała nowa droga, która połączy ul. Ropczycką z ulicą Tarnowską. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta oraz ułatwienie...

Rzeszów

Nowy most w Woli Rafałowskiej już służy mieszkańcom

RZESZÓW. Tuż przed długim weekendem majowym odbyło się oficjalne otwarcie nowego mostu w Woli Rafałowskiej w gminie Chmielnik. Mieszkańcy zyskali bezpieczniejszy i wygodniejszy przejazd przez potok Rafałowski.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami Śródmieścia

RZESZÓW. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu „Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedla Śródmieście.

Rzeszów

Święto Paniagi 2026. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań [PROGRAM]

Jak co roku, 3. maja, Święto Paniagi wypełni miasto energią, kolorami i dźwiękami kultury. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w...

Reklama