Rzeszów - Piątek, 22.05.2026
Reklama

Ponad 50 kolizji, 3 wypadki, 7 osób rannych - podsumowanie weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 16.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 3 wypadki, w których rannych zostało 7 osób. Mundurowi w ciągu trzech dni interweniowali przy 51 kolizjach drogowych.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w piątek około godz. 16:30 w Malawie. Z ustaleń policji wynika, że 78-letnia kobieta, wyjeżdżając volkswagenem na drogę krajową nr 94 od Strażowa w kierunku Łańcuta, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z Oplem. W wypadku poszkodowana została dwójka pasażerów VW – zostali zabrani do szpitala.

Do kolejnego wypadku, w rym razem z udziałem radiowozu policyjnego, doszło w sobotę, przed godz. 23:00 na Al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letnia funkcjonariuszka kierują oznakowanym radiowozem, używając sygnałów uprzywilejowanych świetlnych i dźwiękowych, na skrzyżowaniu ul. Krzyżanowskiego z Al. Armii Krajowej nie zastosowała się do sygnalizatora S1, który nadawał sygnał czerwony i zderzyła się z Audi. W wypadku ucierpiało 4 osoby: dwoje funkcjonariuszy oraz 27-letni kierujący audi i jego pasażerka. Wszyscy poszkodowani wymagali pomocy medycznej.

Reklama

W niedzielę przed godz. 10:00 w Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia Audi z Nissanem. W wyniku zdarzenia pomocy medycznej wymagał pasażer Nissana, który trafił do szpitala.

Podczas minionych trzech dni, mundurowi interweniowali również na miejscu 51 kolizji drogowych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Reklama