Rzeszów - Czwartek, 09.04.2026
Reklama

Ponad 50 kolizji, 3 wypadki, 7 osób rannych - podsumowanie weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 16.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 3 wypadki, w których rannych zostało 7 osób. Mundurowi w ciągu trzech dni interweniowali przy 51 kolizjach drogowych.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w piątek około godz. 16:30 w Malawie. Z ustaleń policji wynika, że 78-letnia kobieta, wyjeżdżając volkswagenem na drogę krajową nr 94 od Strażowa w kierunku Łańcuta, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z Oplem. W wypadku poszkodowana została dwójka pasażerów VW – zostali zabrani do szpitala.

Do kolejnego wypadku, w rym razem z udziałem radiowozu policyjnego, doszło w sobotę, przed godz. 23:00 na Al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letnia funkcjonariuszka kierują oznakowanym radiowozem, używając sygnałów uprzywilejowanych świetlnych i dźwiękowych, na skrzyżowaniu ul. Krzyżanowskiego z Al. Armii Krajowej nie zastosowała się do sygnalizatora S1, który nadawał sygnał czerwony i zderzyła się z Audi. W wypadku ucierpiało 4 osoby: dwoje funkcjonariuszy oraz 27-letni kierujący audi i jego pasażerka. Wszyscy poszkodowani wymagali pomocy medycznej.

Reklama

W niedzielę przed godz. 10:00 w Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia Audi z Nissanem. W wyniku zdarzenia pomocy medycznej wymagał pasażer Nissana, który trafił do szpitala.

Podczas minionych trzech dni, mundurowi interweniowali również na miejscu 51 kolizji drogowych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczny konwój Radia ZET przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce Świąteczny konwój Radia ZET wyruszy w trasę Polsce i odwiedzi 8 polskich miast, w tym m.in. Rzeszów, Gliwice, Opole, Wrocław i Bielsko Białą.

Rzeszów

Nowe ławki przy al. Lubomirskich [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie pojawiły się w końcu nowe miejsca do siedzenia. Stare ławki mają zostać odnowione i w razie potrzeby ustawione w innych częściach miasta.

Rzeszów

Rzeszów poszukuje streetworkerów. Ogłoszono konkurs

RZESZÓW. Poszukiwane są osoby, które we współpracy z MOPS będą niosły pomoc bezdomnym i potrzebującym na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Malawie. Nie żyje 71-letni mężczyzna

RZESZÓW. 71-kierowca daewoo stracił panowanie na samochodem, wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Pomimo udzielonej pomocy lekarskiej, mężczyzna zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Pumptrack na Bulwarach już gotowy

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal” powstała nowa atrakcja dla rowerzystów. Budowa torów rowerowych kosztowała ponad 1,3 mln zł.

Rzeszów

Wyższe ceny i wydłużone godziny Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 stycznia 2023 roku zacznie obowiązywać nowy cennik w Strefie Płatnego Parkowania. Wydłużone zostaną również godziny płatnego postoju.

Rzeszów

Nie będzie opłaty za posiadanie psa w Rzeszowie

RZESZÓW. Konrad Fijołek: - Intencją tej uchwały było zwrócenie uwagi opinii społecznej, Wysokiej Rady na to, w jak rzeczywiście trudnej sytuacji finansowej znalazł się nasz samorząd.

Rzeszów

Auchan Krasne zbiera książki dla dzieci w domach dziecka i szpitalach

RZESZÓW. W Centrum Handlowym Auchan Krasne trwa zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja pod hasłem „Cyrkuluj Książeczko” organizowana jest we współpracy z fundacją „Już pomagam”.

Reklama