Rzeszów - Niedziela, 15.03.2026
Reklama

Ponad 70 tysięcy pasażerów w lutym w Jasionce

Dodano: 12.03.2026 r. / Redakcja

Lotnisko w Jasionce / fot. Adobe Stock
Lotnisko w Jasionce / fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Luty to kolejny miesiąc potwierdzający rosnące zainteresowanie podróżami z Jasionki oraz stabilny rozwój lotniska. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 70 784 pasażerów – to o 3% więcej w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

Od początku roku z usług lotniska skorzystało już łącznie 140 327 podróżnych. Zarząd portu ostrożnie prognozuje, że do końca roku liczba obsłużonych pasażerów może przekroczyć 1,3 miliona.

„Stale rosnąca liczba pasażerów to efekt pracy całego zespołu oraz atrakcyjnej oferty połączeń, którą konsekwentnie zamierzamy rozbudowywać we współpracy z przewoźnikami oraz turoperatorami - mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Lato 2026: ponad 20 kierunków i nowe destynacje

W ofercie na sezon letni lotnisko w Jasionce przygotowało 20 kierunków wakacyjnych. Oferta obejmuje zarówno popularne kierunki idealne do tzw. plażowania, jak i propozycje dla miłośników city breaków i zwiedzania w ruchu. Wśród nowości znalazła się m.in. Podgorica w Czarnogórze, która będzie realizowana dzięki współpracy z liną Wizz Air.

Reklama

Rekordowy rozkład Ryanair - 10 tras i powrót Edynburga

Na początku roku Ryanair, największy przewoźnik w Europie ogłosił rekordowy letni rozkład lotów z podkrzeszowskiej Jasionki. W sezonie 2026 pasażerowie będą mieli do dyspozycji aż 10 tras, w tym Edynburg, który po udanym debiucie zimowym pozostaje dostępny także latem. Wśród propozycji znalazły się również powracające, popularne połączenia wakacyjne do Malty i urokliwego Zadaru.

Dalsze plany i inwestycje w komfort pasażerów

Niezależnie od rozwoju połączeń, dbając o najwyższy standard obsługi, Lotnisko Rzeszów-Jasionka inwestuje w nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, które zapewnią pasażerom wygodę oraz dostęp do wysokiej jakości udogodnień.

W najbliższych czasie planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przeprowadzeniem kompleksowego remontu łazienek w terminalu, co pozwoli podnieść jakość i komfort korzystania z portu przez wszystkich podróżnych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podpisano umowę na dostarczenie pociągów dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Sprzęt za ok. 200 mln zł będzie obsługiwał Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną.

Rzeszów

Tesco w Rzeszowie do likwidacji. Nieoficjalnie wiadomo, że działać będzie do 30 października

RZESZÓW. W Solidarności nie wiedzą komu te tereny zostały sprzedane, o ile w ogóle zostały sprzedane. 

Rzeszów

Jaka przyszłość czeka linie nr 57? Mieszkańcy Łańcuta pomogą w podjęciu decyzji

RZESZÓW. Władze Rzeszowa zdążyły już przedstawić nową ofertę. 

Rzeszów

Dzień otwarty Podkarpackiego Oddziału NFZ w Rzeszowie

RZESZÓW. Porad udzielać będzie personel Klinicznego Szpitala Nr 1 im Chopina.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

Rzeszów

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

RZESZÓW. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Rzeszów

Święto Policji na placu Farnym. Rozdano medale, odznaczenia, awanse oraz przekazano sztandar

RZESZÓW. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała swój sztandar, który przekazało Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Reklama