Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Ponad 900 kierowców dmuchało w alkomaty. Podsumowanie „Trzeźwego poranka” w Rzeszowie

Dodano: 15.11.2024 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Od godzin wczesnoporannych, policjanci rzeszowskiej drogówki prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Ujawniono trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu.

W ramach akcji „Trzeźwy Poranek” mundurowi prowadzili działania na terenie Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego. Łącznie skontrolowali trzeźwość 932 kierowców: u dwóch z nich badanie wykazało poniżej 0,5 promila. Jedna osoba odpowie za przestępstwo. To 34-letni kierowca opla asrty, który został zatrzymany w Mrowli. Mężczyzna wydmuchał 0,8 promila alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja przypomina, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Rzeszów

Rzeszów będzie miał ponad 800 nowych drzew

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi na terenie Rzeszowa ponad 800 drzew. Miejsca mają wybrać mieszkańcy. Odbędzie się też Rzeszowskie Forum Zieleni.

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Rzeszów

W grudniu otwarcie ŚDS "Niezapominajka". To pierwszy taki ośrodek w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta uchwalono powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka”.

Reklama