Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

Ponad milion pasażerów - historyczny rekord lotniska w Jasionce

Dodano: 27.12.2023 r.

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. W najbliższy czwartek, 28 grudnia w port lotniczy Rzeszów-Jasionka celebrował będzie milionowego pasażera lotniska w 2023 r.  Z tej okazji w terminalu odbędzie się specjalna uroczystość oraz muzyczna niespodzianka.

– To będzie przełomowy moment w historii lotniska, na który pracowaliśmy intensywnie w ostatnim czasie – zapewnia Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Z liczby obsłużonych dotąd osób oraz systemów rezerwacyjnych przewoźników wynika, że milionowego pasażera w tym roku będziemy mieć 28 grudnia i w tym dniu planowane jest wiele atrakcji dla tych, którzy odwiedzą nasz terminal.

W czwartek, od godziny 9 rano, rozpocznie się w terminalu pasażerskim specjalne wydarzenie, którego kulminacyjnym momentem będzie powitanie szczęśliwego pasażera. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji w postaci konkursów z nagrodami oraz wystąpień zaproszonych gości. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania zaplanowany jest recital gwiazdy, której nazwisko utrzymywane jest w tajemnicy.
Reklama
W szczycie sezonu letniego kończącego się roku lotnisko oferowało rekordową liczbę połączeń i można było skorzystać z oferty 24 kierunków do 13 krajów. Najwięcej pasażerów, ponad 300 tys., przewiózł w tym roku irlandzki Ryanair, a później w kolejności PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi. W tym roku pojawiło się też kilka nowości, na czele z bardzo popularnym kierunkiem do Rzymu operowanym przez Wizz Air, trasą do Mediolanu na pokładach PLL LOT oraz sezonowymi kierunkami do Podgoricy i Kefalonii. Lufthansa wróciła z oczekiwanym i obleganym połączeniem do Monachium, a w ofercie zimowych czarterów pojawiło się połączenie do Marsa Alam.

Do tej pory najlepszy wynik lotnisko osiągnęło w 2019 roku, gdy odprawiono 772 tys. osób.



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Rzeszów

Piesi potrąceni na pasach. Wszyscy trafili do szpitala

RZESZÓW. Potrącenia miały miejsce na ul. Warszawskiej, ul. Leszka Czarnego oraz na ul. Lwowskiej. 

Rzeszów

Z Rzeszowa do Tunezji. Nowy kierunek czarterowy

Rzeszów. Nowe połączenie rusza 11 czerwca.

Rzeszów

Trwa kompletowanie dokumentacji przed rozpoczęciem budowy mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Projekt zakłada budowę mostu oraz sieci połączeń drogowych.

Rzeszów

W lutym rozpoczną się konsultacje ws. zmiany granic

RZESZÓW. Konsultacje będą trwały do 21 lutego 2020 r.

Rzeszów

Sprawą nastolatków, którzy strzelali do księży, zajmie się Sąd Rodzinny

RZESZÓW. Zatrzymano  dwóch nastolatków, którzy w ubiegłym tygodniu strzelali do księży podczas wizyty duszpasterskiej. 

Rzeszów

Będzie protest przeciwko budowie wieżowca przy ul. Podwisłocze. Organizatorem jest rada osiedla

RZESZÓW. Protest przeciwko rozpoczęciu inwestycji odbędzie się 1 lutego br. 

Reklama