Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Postęp prac przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

Dodano: 30.04.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Postępują prace przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie. Wykonawca, firma OBO Polska, kontynuuje roboty na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Układane są m.in. płyty i kostka granitowa. W zeszłym tygodniu na plac budowy przyjechały już pierwsze drzewa.

Remont ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Największą i zarazem najdroższą częścią inwestycji jest przebudowa instalacji podziemnych. - Zakończono już prace przy przebudowie sieci kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wodociągowej oraz sieci gazowej oraz przy układaniu kabli oświetleniowych wraz z zabezpieczeniem sieci energetycznej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Aktualnie wykonawca realizuje roboty związane z korytowaniem pod konstrukcje nowej jezdni oraz układaniem płyt granitowych i kostki granitowej. Kontynuowane są również prace przy układaniu krawężników oraz obrzeży kamiennych.

Docelowo w ramach przebudowy wymieniona zostanie nawierzchnia deptaka. Zniknie betonowa kostka brukowa. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, pojawi się szara kamienna kostka, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego zamontowane zostaną płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 cm.
Reklama
W ramach inwestycji przebudowywany jest również plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Historyczne ogrodzenie zostanie wyremontowane oraz częściowo wymienione, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Pojawią się tu również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja drzew rosnących przy budynku UR.

Przebudowana ulica Grunwaldzka będzie bardziej zielona. Posadzone zostaną nowe drzewa. W ubiegłym tygodniu część nich już została dostarczona na plac budowy. Pojawią się po stronie zachodniej ulicy, na odcinku od ul. Kościuszki do budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego a także na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Jana III Sobieskiego i na placu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Bernardyńską. Wszystkie drzewa będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.

Nowymi elementami w przestrzeni deptaka będą parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej.

Wartość inwestycji to blisko 14 mln zł. Prace mają zakończyć się we wrześniu br.

Poniżej kilka aktualnych zdjęć z placu budowy. Pełną fotorelację znajdziecie na FOTO.resinet.pl



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Reklama