Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Powstała pierwsza Rada Uniwersytetu Rzeszowskiego. W jej skład wchodzi siedmiu członków

Dodano:

fot. Uniwersytet Rzeszowski
fot. Uniwersytet Rzeszowski
RZESZÓW. Kadencja pierwszej Rady UR potrwa do 31 grudnia 2020 roku. Przewodniczącym Rady Uczelni I kadencji został Wit Karol Wojtowicz, dyrektor Muzeum Zamek w Łańcucie.

11 marca 2019 roku swoją działalność zainaugurowała Rada Uniwersytetu Rzeszowskiego. Rada Uczelni to kolegialny organ opiniodawczy Uniwersytetu. Kadencja pierwszej Rady potrwa do 31 grudnia 2020.

Zgodnie z przepisami uchwalonej 3 lipca 2018 r. ”Konstytucji dla Nauki” wszystkie szkoły wyższe w Polsce muszą powołać do życia Radę Uczelni. Uniwersytet Rzeszowski uchwałą Senatu z 28 lutego 2019 r. powołał do życia pierwszą Radę Uczelni.

W jej skład, zgodnie z ustawowymi wymogami, weszli:
 
  1. Małgorzata Kucharska (członek spoza UR) – Prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu.
  2. Marek Ruchała – (członek spoza UR) – Dyrektor oddziału Sanofi Polska.
  3. Wit Karol Wojtowicz – (członek spoza UR) – Dyrektor Muzeum Zamek w Łańcucie.
  4. dr hab. Józef Kierski, prof. UR (członek z UR).
  5. prof. dr hab. Jolanta Pasterska (członek z UR).
  6. dr hab. n. med. Jacek Tabarkiewicz, prof. UR (członek z UR).
  7. Kamila Sikorska – Przewodnicząca Samorządu Studentów UR (członek z mocy ustawy).

Decyzją Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego Przewodniczącym Rady Uczelni I kadencji został Wit Karol Wojtowicz.
Reklama

„Bardzo cieszy  nas, że tak znakomici przedstawiciele świata nauki, kultury i sztuki zgodzili się wspierać Uniwersytet Rzeszowski. Jestem przekonany, że dzięki ich pomocy i zaangażowaniu nasz Uniwersytet będzie z powodzeniem realizował swoją ważną nie tylko dla Podkarpacia misję” – mówi Rektor UR – prof. dr hab. Sylwester Czopek.

Do zadań Rady UR należy:
 
  • opiniowanie projektu strategii UR,
  • opiniowanie statutu,
  • monitorowanie gospodarki finansowej,
  • monitorowanie zarządzania uczelnią,
  • wskazywanie kandydatów na rektora (po zaopiniowaniu przez Senat). 
 
„Obowiązki Rady Uczelni są bardzo ważne. Tym bardziej cieszę się, że właśnie Ci ludzie będą je wykonywać” dodaje prof. Czopek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z kamienicy przy ul. PCK 4 znikną stare piece kaflowe i piecyki gazowe

RZESZÓW. 57 pieców kaflowych i 233 piecyki gazowe w 18 budynkach wielorodzinnych zlikwiduje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w ramach programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”. 

Rzeszów

Masz niepotrzebny sprzęt elektroniczny? Teraz możesz oddać go do paczkomatu

RZESZÓW. Rzeszowianie mogą bezpłatnie oddać elektrośmieci do paczkomatów InPost. To w ramach akcji RePaczka – kolejnego sposobu na recykling tych odpadów w naszym mieście.

Rzeszów

Zabójca kobiety z ul. Czudeckiej zatrzymany na trzy miesiące

RZESZÓW. Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 42-latek, który w piątek rano zadał znajomej kobiecie śmiertelne ciosy nożem. 

Rzeszów

Ruszyło lodowisko w Millenium Hall

RZESZÓW. W piątek na skwerze Millenium Hall wystartował sezon na łyżwiarskie szaleństwo. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

Osiedla Carpatia z dostępem do wody i kanalizacji

RZESZÓW. Sieć wodociągowa, kanalizacyjna oraz pompownia wody, które zabezpieczą m. in. osiedle Carpatia są już gotowe. To inwestycje za około 5 mln.

Rzeszów

Nowoczesny podnośnik teleskopowy na wyposażeniu rzeszowskiej straży pożarnej

RZESZÓW. Strażacy z rzeszowskiej Komendy Miejskiej PSP jako pierwsi w kraju otrzymali nowoczesny wielozadaniowy podnośnik teleskopowy Manitou wraz z osprzętem.

Rzeszów

Tragedia przy ul. Czudeckiej. Zatrzymano potencjalnego zabójcę

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, mogącego mieć związek ze śmiercią 47-letniej kobiety, która z ranami klatki piersiowej została znaleziona dziś rano przed blokiem na ul. Czudeckiej. Jej życia nie udało się uratować.

Rzeszów

Zdrożeją bilety na miejskie autobusy? Jest projekt uchwały

RZESZÓW. Rezygnacja z biletów jednorazowych i podwyżki cen na prawie wszystkie rodzaje przejazdów zakłada projekt uchwały Rady Miasta Rzeszowa. 

Reklama