Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

Dodano: 14.03.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Park dla psów na Staromieściu będzie miał 29 arów powierzchni. Z kolei miejsce dla czworonogów na osiedlu Krakowska Południe powstanie na terenie o powierzchni 9 arów.

Wśród urządzeń zabawowych dla psów, które znajdą się w parkach są m. in. huśtawka, drążki do przeskoków, mostek, słupki umożliwiające slalom, pochylnia, tor z rurek, obręcz do przeskoków, tunel. Powstanie również wydzielona strefa piaskowa wraz z toaletą dla psów.

W parkach zamontowane zostaną także elementy małej architektury, tj. ławki, kosze na śmieci oraz kosze na psie odchody.
Reklama
Obiekty zostaną ogrodzone.

Czas na składanie ofert mija 28 marca br. Wykonawca będzie miał cztery miesiące na realizację inwestycji, od dnia podpisania umowy.

Miasto zarezerwowało na ten cel 200 tys. zł.

To kolejne psie parki które powstaną w tym roku w Rzeszowie. W styczniu miasto zapowiedziało budowę takiego parku na osiedlu Baranówka, w rejonie ulicy Kolbego. Ma być gotowy do końca czerwca br.
Z kolei w 2021 roku w Rzeszowie powstały dwa psie parki – pierwszy w rejonie ulic Bieckiej i Odrzykońskiej na os. Kotuli, drugi w rejonie al. Wyzwolenia na os. Baranówka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Komunikat Urzędu Miasta! Transport dla uchodźców z Ukrainy do Wieliczki. Mogą zgłaszać się matki z dziećmi

RZESZÓW. Dzisiaj (2.03) o godzinie 12:00 spod dworca kolejowego Rzeszów Główny, w ramach relokacji rządowej, wyjadą dwa autobusy, które zabiorą oczekujących uchodźców z Ukrainy do Wieliczki.

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Reklama