Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Pożar budynku gospodarczego w Hyżnem. W przylegającym domu były 4 osoby i butle gazowe

Dodano: 28.01.2021 r.

Zdjęcie ilustracyjne KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcie ilustracyjne KW PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. W Hyżnem doszło do pożaru budynku gospodarczego, przylegającego do domu. W domu przebywało cztery osoby. Znajdowały się w nim również trzy butle gazowe. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli policjanci, którzy pomogli wyjść domownikom i wynieśli butle. Nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 16:00 w Hyżnem w powiecie rzeszowskim. Policjanci pełniący służbę w tym rejonie, podczas kontroli drogowej zauważyli dym wydobywający się spomiędzy pobliskich budynków. Kiedy ruszali sprawdzić co się dzieje, podjechała do nich kobieta i poinformował o pożarze.

Funkcjonariusze przekazali informację dyżurnemu komendy i pojechali na miejsce pożaru. Tam zastali płonący budynek gospodarczy. Ogień zaczął obejmować już część domu, do którego przylegał budynek. Straż pożarna nie zdążyła jeszcze dojechać.
Reklama
Ponieważ istniało realne zagrożenie dla zdrowia i życia mogących być w środku osób, funkcjonariusze sprawdzili budynki. Okazało się, że w domu przebywa 4 osoby, które nie były świadome zagrożenia. Funkcjonariusze pomogli im wyjść z budynku. Kiedy odwiedzili się od domowników, że w domu znajduje się 3 butle gazowe, wrócili do budynku i wynieśli butle.

Ostatecznie, do gaszenia pożaru przybyły jednostki ochotniczej i państwowej straży pożarnej. Pożar strawił pomieszczenia gospodarcze i część budynku mieszkalnego. Po zakończonej akcji domownicy wrócili do nieuszkodzonej przez pożar części domu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe połączenie lotnicze z Rzeszowa do Grecji

SkyUp Airlines uruchomiło nowe, regularne połączenie lotnicze z Portu Lotniczego Rzeszów–Jasionka do greckiego Heraklionu – serca słonecznej Krety. Loty odbywają się we wtorki.

Rzeszów

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Boguchwale. Nie żyje mężczyzna

BOGUCHWAŁA. Rzeszowscy policjanci pracują nad ustaleniem szczegółów tragicznego zderzenia, do którego doszło dziś rano na torach kolejowych w Boguchwale. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz pociąg.

Rzeszów

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Reklama