Rzeszów - Niedziela, 05.07.2026
Reklama

Pożar mieszkania przy ul. Twardowskiego. Dwie osoby w szpitalu, ogień prawdopodobnie od hulajnogi

Dodano: 03.07.2026 r. / Redakcja

Pożar mieszkania w bloku na ul. Twardowskiego w Rzeszowie (3.07.2026) - fot. ViC / RESinet.pl
Pożar mieszkania w bloku na ul. Twardowskiego w Rzeszowie (3.07.2026) - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego dziś rano przy ul. Jana Twardowskiego w Rzeszowie. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu trafiły do szpitala, jednak ich obrażenia nie są poważne. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej hulajnoga elektryczna.

Informację o zdarzeniu dyżurny otrzymał około godz. 6.15. Jeszcze przed przybyciem służb mieszkańcy budynku samodzielnie opuścili obiekt — z wyjątkiem dwóch osób, które ewakuowały się na balkon. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp OSP Rzeszów-Słocina.

Po przybyciu strażaków ogniem objęty był przedpokój mieszkania na drugim piętrze. Dwie osoby przebywające na balkonie ewakuowano przy użyciu drabiny i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowanych — 45-letnią kobietę i jej 15-letniego syna — przewieziono do szpitala na obserwację.

Według wstępnych ustaleń pożar najprawdopodobniej rozpoczął się od hulajnogi elektrycznej. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień szybko opanowano i nie dopuszczono do jego rozprzestrzenienia się na pozostałą część budynku.

Dokładną przyczynę pożaru ustalą odpowiednie służby — policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przeprowadzą oględziny i zabezpieczą ślady.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów International Acro Cup

Na trzy dni Rzeszów stanie się stolicą światowej akrobatyki

RZESZÓW. Ponad 700 zawodników z 22 krajów przyjedzie do Rzeszowa, aby rywalizować w Pucharze Świata oraz Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej - Rzeszów International Acro Cup.

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników

RZESZÓW. W czwartek, 30 maja, w związku z uroczystością Bożego Ciała, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje. Część dróg na terenie miasta zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta. Ruchem kierować będą policjanci.

NOWOŚĆ NA PODRZESZOWSKIM LOTNISKU

Samolotem z Jasionki do Izmiru. Ruszyło nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. We wtorek, 28 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska, poleciał czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru.

Rzeszów

Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Nawet kilkanaście tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. W związku z tym, na drogach dojazdowych do miejsca wydarzenia, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Reklama