Rzeszów - Poniedziałek, 03.08.2026
Reklama

Pracownicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego przeszkoleni z obsługi nowego lądowiska dla śmigłowców LPR

Dodano: 30.07.2026 r. / Redakcja

Szkolenie z obsługi lądowiska LPR w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie / fot. Artur Cybulski
Szkolenie z obsługi lądowiska LPR w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie / fot. Artur Cybulski

RZESZÓW. Pracownicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyli szkolenie z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz obsługi lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które powstało na dachu nowego parkingu wielopoziomowego.

W szkoleniu uczestniczyli pracownicy medyczni i personel pomocniczy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także przedstawiciele ochrony oraz działu BHP i ochrony przeciwpożarowej.

- Szkolenie miało na celu doskonalenie współpracy wszystkich osób zaangażowanych w przyjęcie pacjentów transportowanych drogą lotniczą. Dzięki zdobytej wiedzy i praktycznym ćwiczeniom możliwe będzie jeszcze sprawniejsze, szybsze i bezpieczniejsze przekazywanie pacjentów z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego bezpośrednio do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – czytamy w komunikacie opublikowanym przez szpital.

8 kondygnacji, 480 miejsc parkingowych, lądowisko dla LPR i Black Hawk

Reklama

Nowy parking przy szpitalu „na górce” będzie miał 8 kondygnacji i blisko 480 miejsc parkingowych, z czego 30 przeznaczono dla osób z niepełnosprawnościami. Nad jego dachem, na wysokości 28 metrów nad terenem znajdzie się lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego, które będzie również dostosowane do przyjmowania cięższych i większych statków powietrznych, w tym także śmigłowców wojskowych typu Black Hawk.

Nowy obiekt jest połączony ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i Centrum Urazowym poprzez system poziomych galerii, sześciu wind oraz schodów.

Budowa parkingu wielopoziomowego przy KSW w Rzeszowie oraz lądowiska stanowi etap przygotowawczy do jeszcze większego przedsięwzięcia, jakim będzie budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej, wyspecjalizowanego szpitala pediatrycznego, który jest największą inwestycją w ochronie zdrowia realizowaną przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Czytaj również

To będzie największa w historii inwestycja zdrowotna na Podkarpaciu. Podpisano umowę na budowę PCMD

RZESZÓW. Ponad 759 mln zł — tyle będzie kosztować budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej, największej inwestycji zdrowotnej w historii...

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nauka poprzez pasję - rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki.

Rzeszów

Rozpoczynają się zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Zapisy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letni 2020 rozpoczynają się 12 lutego.

Rzeszów

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Rzeszów

Uchwała krajobrazowa w Rzeszowie jeszcze w tym roku? Urzędnicy miejscy mają taki plan

RZESZÓW. Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. uchwały krajobrazowej, ograniczającej chaos reklamowy na terenie miasta. Projekt uchwały ma być przyjęty jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół i przedszkoli miejskich [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto przygotowało harmonogram postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i szkół podstawowych.

Rzeszów

Żona zleciła zabójstwo swojego męża. Sprawą zajmuje się CBŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Powodem takiego zachowania miał być wieloletni konflikt rodzinny.

Reklama