Rzeszów - Środa, 01.07.2026
Reklama

Prawie 300 wolnych miejsc w rzeszowskich żłobkach

Dodano: 25.06.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Żłobek nr 11 „Słoneczko” przy ulicy Krzyżanowskiego 22 - fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay
Na zdj. Żłobek nr 11 „Słoneczko” przy ulicy Krzyżanowskiego 22 - fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. Rzeszów zachęca rodziców do skorzystania z usług świadczonych przez Miejski Zespół Żłobków. Od września będzie wolnych 290 miejsc w rzeszowskich żłobkach. Są one dostępne we wszystkich placówkach oprócz Żłobka nr 7 przy ul. Zielonej i filii przy ul. Herbowej.

Na terenie Rzeszowa działa obecnie 11 żłobków, które łącznie mogą przyjąć codziennie 1678 maluchów. Zlokalizowane w różnych dzielnicach placówki, są otwarte od godz. 6.00 do godz. 17.00.

Jak czytamy na stronie MZŻ „żłobki zapewniają dzieciom opiekę w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych. Wszystkie żłobki mają bardzo dobre warunki lokalowe oraz nowoczesne wyposażenie. Bawialnie są przestronne, jasne, z dużą ilością zabawek, a sypialnie zachęcają do snu”.

Oprócz realizowanego w żłobkach programu opiekuńczo-wychowawczego oraz edukacyjnego, maluchy uczestniczą także w różnego rodzaju zajęciach, w tym.in. muzyczno-ruchowych, artystycznych czy rysunkowych. Dodatkowo w placówkach obowiązuje program powszechnej dwujęzyczności, dzięki czemu dzieciaki codziennie osłuchują się z językiem angielskim.

Każdy żłobek ma własną kuchnię, oczyszczacze powietrza, klimatyzatory.

Reklama

Zapisy dzieci do miejskich żłobków prowadzone są poprzez system internetowy na stronie https://zlobki.vulcan.net.pl/rzeszowprojekt/Offers

Poniżej liczba wolnych miejsc w poszczególnych żłobkach:

  • Żłobek nr 1 przy Pięknej 18 - 40
  • Żłobek nr 3 przy Rataja 6A - 50
  • Żłobek nr 4 przy Architektów 4/U6 - 25
  • Żłobek nr 5 przy Wołyńskiej 4 - 27
  • Żłobek nr 6 przy Iwonickiej 52 - 22
  • Żłobek nr 8 przy Pułaskiego 3B - 45
  • Żłobek nr 9 przy Podwisłocze 20B - 17
  • Żłobek nr 10 przy Starzyńskiego 19 - 44
  • Żłobek nr 11 przy Krzyżanowskiego 22 - 20


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Rzeszów

Od 1 marca zawieszone kursy dwóch linii autobusowych

RZESZÓW. Chodzi o linie nr 14 i nr 60.

Rzeszów

Ponad 100 wystawców ze swoją ofertą podczas Targów Pracy i Edukacyjnych

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 lutego w G2A Arena w Jasionce 

Rzeszów

Pożar w Rzeszowie. W zgliszczach spalonej altanki znaleziono zwęglone ciało

RZESZÓW. Do pożaru doszło wczoraj około godz. 21.30, przy ulicy Architektów w Rzeszowie.

Rzeszów

Radni PiS chcą planu zagospodarowania dla terenów przy rzece Wisłok

RZESZÓW. Czy radni przyjmą projekt uchwały mówiący o utworzeniu Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów pomiędzy ul. Podwisłocze i rzeką Wisłok?

Reklama