Rzeszów - Piątek, 22.05.2026
Reklama

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

Dodano: 17.02.2026 r. / Redakcja

Lotnisko w Jasionce - fot. Adobe Stock / Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka
Lotnisko w Jasionce - fot. Adobe Stock / Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

- Cieszymy się z udanego startu i ostrożnie prognozujemy, że w kontekście całego roku przekroczymy granicę 1,3 mln obsłużonych pasażerów tworząc jednocześnie odpowiednie warunki do dalszego rozwoju lotniska – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Rekordowy rok

2025 rok był rekordowy pod względem liczby obsłużonych pasażerów w podrzeszowskim lotnisku. Z oferty portu skorzystało 1 282 628 podróżnych, co stanowiło 12 procentowy wzrost rok do roku.

Reklama

Do wyboru było aż 31 kierunków do 18 krajów (w tym 15 czarterowych). Największą popularnością cieszyły się loty do Wielkiej Brytanii, Włoch, USA, Turcji i Hiszpanii.

Ponad 20 kierunków z Jasionki w wakacje 2026

W sezonie letnim 2026 pasażerowie będą mogli wybierać spośród ponad 20 kierunków wakacyjnych. Od plażowego relaksu po odkrywanie miejskich perełek podczas city breaków. W ofercie są kolejne nowości, m.in. Podgorica (Czarnogóra) oraz inne atrakcyjne destynacje.

Styczniowy wzrost o 3,21% to nie jest ostatnie słowo Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Lotnisko zapowiada dalsze inwestycje, rozwój infrastruktury oraz kolejne nowości w siatce połączeń, by zapewnić mieszkańcom regionu i turystom jeszcze większy wybór i komfort podróży.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa trzyetapowy remont ul. Wieniawskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

RZESZÓW. Prace mają potrwać do 29 maja 2020 roku. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Rzeszów

30 marca „Godzina dla Ziemi WWF”. Gdzie w Rzeszowie zgaśnie światło?

RZESZÓW. Godzina dla Ziemi WWF to jedna z największych akcji ekologicznych.

Rzeszów

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki

RZESZÓW. Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie okazali się najlepsi w swoich kategoriach.

Rzeszów

Wychowanek Stali w składzie reprezentacji Polski na mecz z Resztą Świata na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. W naszej drużynie pojedzie m.in. Jarosław Hampel, Wiktor Lampart oraz Janusz Kołodziej.

Rzeszów

Łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską ma być gotowy w pierwszej połowie maja

RZESZÓW. „Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder.

Rzeszów

W Rzeszowie uhonorowano najlepszych sportowców Podkarpacia

RZESZÓW. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Rzeszów

Zakończono kolejną akcję sprzątania brzegów Wisłoka. Tym razem zebrano ok. 150 worków

RZESZÓW. Uczestnikom udało się zebrać więcej śmieci niż poprzednio.

Rzeszów

Znamy termin meczu Asseco Resovii Rzeszów o 7. miejsce PlusLigi

RZESZÓW. Rywalizację rozpocznie się w hali Podpromie, w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 20:30.

Reklama