Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa z nagrodą Samorządowca Roku 2018

Dodano: 08.03.2019 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich Prezydentowi Rzeszowa wręczono statuetkę przyznaną przez redakcję samorządu terytorialnego „Wspólnota” za zdobycie przez niego tytułu „Samorządowca Roku 2018”.

W dniach 5 i 6 marca br. w Poznaniu odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich. Jednym z ważniejszych tematów było planowanie rozwoju przestrzeni miejskich z wyzwaniami środowiskowymi takimi jak odpady, smog i klimat. Poruszono także temat możliwości rozwoju miast w kontekście rosnących obciążeń finansowych, zwłaszcza w oświacie.

Podczas obrad Prezydentowi Rzeszowa wręczono statuetkę przyznaną przez Redakcję Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” za zdobycie przez niego tytułu „Samorządowca Roku 2018”. Wśród zasług prezydenta, redakcja wymieniła m.in. wizję rozwoju opartą na dwóch filarach: poszerzaniu granic administracyjnych oraz twardym zarządzeniu urzędem i podległymi jednostkami.
Reklama
Prezydent, odbierając nagrodę i dziękując za wyróżnienie, podkreślił, że „najważniejszym adresatem wszelkich nagród, uhonorowań, wyróżnień i pozytywnych opinii o Rzeszowie są zawsze mieszkańcy miasta, wobec których samorząd pełni rolę służebną. Tak też postrzegam swoja pracę – jako służbę – wsłuchując się w wypowiedzi rzeszowian, ważąc racje różnych grup społecznych i podejmując konkretne działania.”

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Rzeszów

Rzeszów będzie miał ponad 800 nowych drzew

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi na terenie Rzeszowa ponad 800 drzew. Miejsca mają wybrać mieszkańcy. Odbędzie się też Rzeszowskie Forum Zieleni.

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Rzeszów

W grudniu otwarcie ŚDS "Niezapominajka". To pierwszy taki ośrodek w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta uchwalono powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka”.

Rzeszów

Zbliża się szósta edycja Kongresu 590

​RZESZÓW. Szósta edycja Kongresu 590 zagości na Podkarpaciu. W planach wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz debaty eksperckie.

Rzeszów

W nocy z soboty na niedzielę cofniemy zegarki

Znów czeka nas przestawianie zegarków. W związku ze zmianą czasu na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę cofniemy je o godzinę.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki w zalewie nad Wisłokiem. Policja ustala tożsamość

RZESZÓW. Policjanci i prokurator pracują na miejscu znalezienia ludzkich zwłok w rejonie zalewu nad Wisłokiem. Prawdopodobnie to ciało mężczyzny.

Reklama