Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Prezydent Tadeusz Ferenc zleca analizę kosztów w ZTM-ie. Zmienią się ceny biletów?

Dodano: 20.05.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na poniedziałkowym spotkaniu z dyrektorami Tadeusz Ferenc zlecił Zarządowi Transportu Miejskiego przygotowanie analizy kosztów komunikacji miejskiej. Mieszkańcy muszą się liczyć z tym, że w przyszłości ceny biletów mogą ulec zmianie.

Jak wiadomo, ostatnia zmiana cen biletów za korzystanie z komunikacji miejskiej miała miejsce w 2015 roku, a bilety podrożały o 20 gr.

Od tego czasu zmieniły się ceny paliwa, granice miasta oraz flota jaką dysponuje ZTM. Wszystkie te zmiany skłoniły prezydenta Rzeszowa do przeprowadzenia analizy kosztów, którą zajmie się ZTM. 

„ZTM ma zrobić analizę. Najwcześniej w czerwcu będzie gotowy odpowiedni dokument” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa.

Póki co możemy jedynie gdybać czy faktycznie mieszkańcy Rzeszowa powinni przygotować się na zmiany cennika biletów, jednak zważywszy na coraz częstsze kursy autobusów, ich ogólną liczbę oraz coraz to szerszy obszar ich funkcjonowania zmiany wydają się prawdopodobne.

Warto również wspomnieć, że po przygotowaniu odpowiedniego dokumentu i podjęciu w Ratuszu jakichkolwiek decyzji, ostatni głos należeć będzie do Rady Miasta Rzeszowa.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Reklama