Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

Dodano: 22.01.2021 r.

fot. WSIiZ
fot. WSIiZ
RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Prof. Jerzy Bralczyk - wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, wygłosi w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania wykład pt. „O prawdzie w języku".

Spotkanie odbędzie się w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” i będzie częścią obchodów jubileuszu 25-lecia WSIiZ. Ze względu na pandemię Covid-19 wykład zrealizowany zostanie online.

W rozmowie z redaktorem Wojciechem Bonowiczem, prof. Bralczyk odpowie na pytania: Jaka jest rola prawdy w życiu człowieka? Jak rozpoznać prawdę w zalewie informacji, do których mamy dostęp każdego dnia? Jak ją wyłuskać z konkurencyjnych wizji, które są nam przedstawiane przez siły polityczne? Jak ją znaleźć w czasach mediów społecznościowych, w których każdy sam kreuje siebie i swój wizerunek?

Premiera wydarzenia rozpocznie się w mediach społecznościowych na kanale YouTube i na Facebooku WSIiZ - 28 stycznia o godzinie 18:00. Wykład będzie miał charakter otwarty.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Rzeszów

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

RZESZÓW. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Rzeszów

30 sierpnia rusza sprzedaż karnetów na mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W tym momencie ruszy I etap rezerwacji. Drugi, otwarty wystartuje 27 września.

Rzeszów

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

RZESZÓW. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Rzeszów

Uruchomiono sprzedaż biletów semestralnych i uczniowskich

RZESZÓW. Bilety semestralne uczniowskie będą dostępna w okresie od 1 września 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Rzeszów

W rzeszowskim Oknie Życia Caritas znaleziono chłopczyka

RZESZÓW. Niemowlę znalazła siostra Dominika, kierownik Domu Samotnej Matki – nadała mu imię Jacek.

Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże.

Reklama