Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

Dodano: 30.09.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych. Budynek zostanie wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne, a koszt jego budowy wyniesie ok. 20 mln zł.

Na konferencji prasowej w rejonie projektowanego parkingu wielopoziomowego przy ul. Pułaskiego pojawili się radni Platformy Obywatelskiej Marcin Deręgowski oraz Jolanta Kaźmierczak wraz z zastępcą prezydenta Rzeszowa Markiem Ustrobińskim. Podczas spotkania zaprezentowano projekt graficzny parkingu oraz kilka informacji związanych z realizacją inwestycji.

„Od czasu kiedy powstały tutaj baseny, mówimy o tym, żeby dodać w tym miejscu parking wielopoziomowy, który po pierwsze zapewni przestrzeń parkingową dla obiektu sportowego, a po drugie pozwoli mieszkańcom na pozostawienie samochodów przy swoim mieszkaniu” – rozpoczął konferencję Marcin Deręgowski, przewodniczący komisji sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi.



Koncepcja zaprezentowanego parkingu zakłada budowę obiektu zdolnego pomieścić 236 samochodów. Projekt obiektu przewiduje montaż fotowoltaiki: „Ogniwa będą zamontowane na ostatniej kondygnacji, a także na elewacji tego obiektu” – informował Marek Ustrobiński.
Reklama
Produkowana energia elektryczna będzie przeznaczona na zasilanie pobliskich obiektów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji włącznie z basenami otwartymi. Kwestia opłat za korzystanie z parkingu jest wciąż omawiana. Wiadomo jednak, że dla osób korzystających z basenów będzie darmowy. Prezentowany obiekt ma mieć 14 metrów wysokości. Parking ma być pięciokondygnacyjny.

„Jestem przekonany, że w roku przyszłym będziemy mogli już zrealizować ten obiekt.  Tutaj prezentujemy koncepcje, która została uzgodniona. Teraz będzie faza projektowania. Zależy nam wszystkim, żeby ta budowa rozpoczęła się jak najszybciej” – dodaje wiceprezydent Rzeszowa.

Znamy również szacunkowy koszt inwestycji: „Przewidujemy ok. 20 mln zł” – informuje Marek Ustrobiński. Projekt jest zapisany w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa z datą realizacji wyznaczoną na lata 2020-2023. Dokumentacja techniczna ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku.




Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Reklama