Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

Dodano: 21.08.2024 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

- Chcemy pokojowo zaprotestować przeciwko zabijaniu osób pozaludzkich (zwierząt) dla ich futer i uświadamiać ludzi, które marki odzieżowe dalej sprzedają futra: m.in. Ochnik, Louis Vuitton, Dior, Fendi, czy Anne Fontaine. Jest to okrucieństwo, na które nie ma miejscu w XXI wieku – informuje Lena Misińska, przedstawicielka aktywistów. - Zapraszamy do udziału wszystkich ludzi nieobojętnych na los osób pozaludzkich, które cierpią na fermach futrzarskich – dodaje aktywistka.

Protest rozpocznie się w sobotę, 24 sierpnia 2024 r. o godz. 13:00 na rzeszowskim Rynku. W ramach manifestacji odbędzie się również popularna akcja "Wolę być nago niż chodzić w futrze". Aktywiści staną w samej bieliźnie, przykryci z transparentem.

Na zakończenie protestu odbędzie się przemarsz po rzeszowskim rynku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Utrudnienia na S19 w rejonie Nienadówki. Ciężarówka blokuje drogę

PODKARPACIE. Kierowcy jadący odcinkiem drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Sokołów Małopolski a węzłem Jasionka muszą liczyć się z utrudnieniami. Uszkodzona ciężarówka blokuje pas ruchu w kierunku Rzeszowa.

Rzeszów

Będzie jaśniej na ulicy Budziwojskiej. Prawie 390 tys. zł na nowe oświetlenie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą, która zajmie się montażem dodatkowego oświetlenia na najdłuższej ulicy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Wartość zadania to blisko 390 tys. zł.

Rzeszów

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracują koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wraca temat zagospodarowania terenów dawnej parowozowni w Rzeszowie. Miasto podpisało list intencyjny z Politechniką Śląską dotyczący opracowania koncepcji zmian funkcjonalno-przestrzennych tych terenów.

Rzeszów

Festiwal Roślin wraca z jeszcze większym wyborem i nowymi gatunkami

RZESZÓW. Największe roślinne wydarzenie w Polsce wraca po letniej przerwie z jeszcze większym wyborem, nowymi gatunkami i wyjątkową atmosferą. Jesienna edycja Festiwalu Roślin odbędzie się w ten weekend w hali Podpromie.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów, sprawca był pijany

RZESZÓW. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia szcześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Chciał targnąć się na własne życie. Szybka reakcja służb zapobiegła tragedii

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym GOPS’u w Tyczynie zapobiegli tragedii. Dzięki szybkiej reakcji, odnaleźli 42-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.

Rzeszów

Zakończono prace przy rozbudowie ul. Granicznej na osiedlu Drabinianka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko 270-metrowy odcinek ulicy Granicznej na rzeszowskim osiedlu Drabinianka jest już po przebudowie. Inwestycja jest efektem współpracy Rzeszowa i prywatnego inwestora. Porozumienie w tej sprawie zawarto w lipcu 2022 roku. Droga...

Reklama