Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

Przy pięciu skrzyżowaniach w Rzeszowie powstały nowe przejazdy rowerowe

Dodano: 08.01.2024 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Zakończono budowę nowych przejazdów dla rowerzystów. Powstały przy pięciu dużych skrzyżowaniach, m.in. przy rondzie Dmowskiego. Za realizację inwestycji o wartości ponad 1,6 mln zł odpowiedzialny był Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza. Środki na jej realizację pochodzą z funduszy Unii Europejskiej.

Prace przy budowie nowych przejazdów dla rowerzystów rozpoczęły się w lipcu 2023 r. Inwestycja miała być gotowa we wrześniu, jednak prace przedłużyły się i rowerzyści mogą korzystać z nowych przejazdów dopiero od niedawna. Nowe przejazdy powstały na skrzyżowaniach.
  • Al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego – jeden wlot
  • Al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego – cztery wloty
  • Al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa – jeden wlot
  • Al. Batalionów Chłopskich – ul. Langiewicza – jeden wlot
  • Al. Powstańców Warszawy – ul. Hetmańska – jeden wlot.
Zakres budowy obejmował m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Truskawiec dołącza do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Ukraińskie miasto Truskawiec zostało nowym miastem partnerskim stolicy innowacji. Umowę podpisano na Ukrainie. 

Rzeszów

Bilety papierowe na autobus miejski w Rzeszowie odejdą do lamusa?

RZESZÓW. Pierwsze autobusy z nowoczesnymi kasownikami wyjadą już w styczniu 2020 roku.

Rzeszów

Cenne zwycięstwo na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. MVP spotkania został Kawika Shoji.

Rzeszów

Sprzęt do ratownictwa wodnego i ekwipunek dla ratowników górskich w rękach ukraińskich służb

RZESZÓW. Zacieśnia się współpraca pomiędzy polskimi i ukraińskimi służbami ratunkowymi. 

Rzeszów

Kładki rowerowe przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Czy uda się znaleźć wykonawcę?

RZESZÓW. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta inwestycja pn. „Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa ścieżek rowerowych na obiektach mostowych” została wyceniony na 7 mln zł z okresem realizacji do 2021 roku.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie 47-latka. Sprawą zajmują się rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 47-letniego mężczyzny przez kierującego bmw. 

Rzeszów

18 grudnia wystartuje w Rzeszowie wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. Znamy oficjalną datę rozpoczęcia funkcjonowania wypożyczalni samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing w stolicy innowacji.

Rzeszów

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. 

Reklama