Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Przy ul. Hoffmanowej powstanie nowy budynek BSH. 100 nowych miejsc pracy

Dodano: 28.09.2023 r.

Wizualizacja centrum R&D BSH / Materiały prasowe
Wizualizacja centrum R&D BSH / Materiały prasowe
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje warty prawie 24 mln zł nowy budynek spółki BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Będzie to siedziba Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.
 
Nowy obiekt powstanie przy ul. Hoffmanowej na terenie należącym do BSH. W budynku o powierzchni ponad 2 tys. m2 będzie pracowało około 100 osób. Firma rozpoczęła już przygotowanie placu budowy.
 
Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Znajdą się w nim pomieszczenia do testów i pomiarów, prototypownia, a także przestrzeń biurowa, sale konferencyjne i pokoje spotkań. W części do testów firma odwzoruje m.in. rzeczywiste warunki domowe.
 
- Będziemy tu rozwijali najnowocześniejsze technologie i urządzenia małego AGD – mówi Richard Dalacker, dyrektor Oddziału BSH w Rzeszowie.
 
Z kolei Andrzej Gdula, dyrektor ds. business administration w BSH w Rzeszowie podkreśla, że nowy budynek będzie przyjazny dla pracowników.
 
Reklama
„Nowa siedziba R&D będzie pełna zieleni i dziennego światła. Nowoczesne przestrzenie wspólne będą zachęcały do spotkań i twórczej pracy. Pracownicy będą też mieli do dyspozycji m.in. otwarty taras.” – powiedział Andrzej Gdula.
 
Całkowita wartość projektu to prawie 24 mln zł. WYkonawcą części budowlanej będzie firma Strabag. Przenosiny R&D do nowego budynku są zaplanowane na 2025 r.
 
BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale także z innych regionów świata oraz z Polski. W rzeszowskim Centrum Badań i Rozwoju BSH są opracowywane i testowane nowoczesne modele urządzeń wprowadzane następie do produkcji. Firma poszukuje właśnie inżynierów i stażystów.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Rzeszów

Strajk rolników w Rzeszowie. Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka jednak powstanie

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował się na zwiększenie pieniędzy na budowę Pumptracka na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Rolnicy zablokują DK97 i dwa ronda w Rzeszowie na 24 godziny

RZESZÓW. Lider ruchu społecznego Agrounia, Michał Kołodziejczak zapowiedział blokady dróg w całej Polsce, w tym również w Rzeszowie. Strajki odbędą się w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Wtargnął do cudzego mieszkania i zasnął na podłodze. Miał ponad 6 promili alkoholu

RZESZÓW. Policjanci z oddziału prewencji KMP w Rzeszowie podjęli nietypową interwencję w jednym z mieszkań na osiedlu Kmity w Rzeszowie.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na ul. Świadka. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej

RZESZÓW. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej na osiedlu Nowe Miasto. W sobotę (21 sierpnia) wyłączony z ruchu będzie jednokierunkowy odcinek ul. Witolda Świadka.

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Reklama